Твоя справа – це віддзеркалення того, хто ти є насправді

Кафедрами підприємництва, торгівлі та біржової діяльності й бізнесу та управління персоналом економічного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича за підтримки  ГО «Центр креативності та інтелектуального розвитку» у межах реалізації проекту  «Бізнес-школа для жінок Вижницької громади» 6 листопада 2021 року організовано зустріч під гаслом «Жіночий погляд на бізнес: як побудувати власну справу, не втративши себе» з ТЕТЯНОЮ ВОРОНЮК, к.е.н, власницею кав’ярні «Вітер», яка ділилася досвідом втілення власної ідеї в життя та п’ятирічним досвідом на ринку (модератор заходу – д.е.н., професор Оксана Зибарева).

У зустрічі взяло участь більше ніж 30 студенток факультету, які жваво долучились до дискусії, обговорюючи особливості кожного кроку організації діяльності у сфері кавового бізнесу,  а також викладачі кафедри к.е.н., доцент Людмила Вербівська, к.е.н. Олена Попадюк, к.е.н. Ірина Кравчук.

«ТИ МОЖЕШ БУТИ УСПІШНОЮ, ЯКЩО ТИ ПРИТРИМУЄШСЯ СВОЇХ ЦІННОСТЕЙ, ЗАЛИШАЄШСЯ СОБОЮ І СОБІ НЕ ЗРАДЖУЄШ!”, – саме це кредо ТЕТЯНИ ВОРОНЮКвизначає успіх її підприємницької діяльності.

СЕКРЕТИ УСПІХУ ВІД ТЕТЯНИ ВОРОНЮК:

1. Знайди ідею – те, що тобі подобається, до чого лежить душа. Ти починаєш розвиватися, а твої знання монетизуються.
  2. Вчитися, вчитися, і ще раз вчитися.
  3. Гроші – все починається з малого. Навіть з мінімальною сумою, але сильним бажанням, можна зробити дуже багато. У закладі Тетяни всі меблі зроблені власними руками.
  4. Основна успішного запуску кав’ярні: місце, продукт, обладнання, персонал.
  5. Ми всі боїмося. Якщо нічого не вийде, ти можеш розпочати з п’ятого, шостого і навіть десятого разу.
  6. Підтримки немає в нікого. Оточуючі будуть казати, що твоя ідея провальна і нічого не вийде, а твоя справа – це зовсім не робота, краще знайти якусь стабільність. Але якщо мене не підтримують, тому я не буду нічого робити – це не виправдання!
  7. Ти почнеш працювати завжди. Ти маєш знати всі процеси, навіть якщо будеш делегувати іншим свої обов’язки.
  8. Це важко. Ти втомлюєшся, бо ти людина. Але це приємна втома, адже ти не помічаєш, що це твоя робота.
  9. Будуєш власну справу, дотримуйся тих цінностей, які ти сповідуєш в житті. Ти не можеш бути в бізнесі однією людиною, а в житті іншою.
  10. У кожної людини природою та вихованням закладено цінності, які ти несеш в цей світ. Якщо ти відмовляєшся від них заради грошей, то це неприродньо і не принесе задоволення.
  11. Створюй хороші умови праці, люди, які на тебе працюють, будуть щасливі і з радістю приходитимуть на роботу. Якщо у тебе працюють щасливі люди, то і ти будеш щасливим.
  12. Не пропонуйте людям послугу чи товар, які б ви не хотіли купити.
  13. Дбайте про себе: треба знаходити час на відпочинок і не виснажувати себе.

Щиро дякуємо ТЕТЯНІ ВОРОНЮК за цікаву та змістовну бесіду, цінні поради з питань організації бізнесу, мотивацію до втілення підприємницьких ідей!

Висловлюємо слова вдячності БОГДАНІ КОРОП, к.е.н., керівнику проєкту «Бізнес-школа для жінок Вижницької громади» (який реалізується Українським Жіночим Фондом в партнерстві з Національним Демократичним Інститутом (NDI) в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)») за сприяння в організації зустрічі!