Засідання студентського наукового гуртка «ЦЕНТР КРЕАТИВНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА ЛІДЕРСТВА» у листопаді

15 листопада 2024 року в онлайн-форматі відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка «ЦЕНТР КРЕАТИВНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА ЛІДЕРСТВА» кафедри бізнесу та управління персоналом на тему «Особливості міжнародного оподаткування бізнесу». Доповідь представила Софія НІДЗЕЛЬСЬКА (студентка 476-2 групи ОПП «Економіка та організація бізнесу, науковий керівник проф. Зибарева О.В.).

Зустріч розпочав науковий керівник гуртка, завідувач кафедри бізнесу та управління персоналом, доктор економічних наук, професор Юрій ЛОПАТИНСЬКИЙ, який наголосив на актуальності розгляду даної теми у контексті виходу українського бізнесу на міжнародні ринки, запобігання шахрайським практикам ведення підприємницької діяльності, розуміння механізму використання податкових пільг, чіткого дотримання вимог національного законодавства та міжнародних договорів та конвенцій.

Софія НІДЗЕЛЬСЬКА у своїй доповіді розкрила питання суті, особливостей, нормативного забезпечення міжнародного бізнес-оподаткування, критеріїв податкового резидентства, що використовується у міжнародній практиці, глобального та територіального принципів оподаткування бізнесу, наслідків подвійного оподаткування. Доповідачка закцентувала увагу на особливостях реалізації угод про уникнення подвійного оподаткування та методах їх реалізації на практиці (методах звільнення та податкового кредиту). Розкрито механізм трансфертного ціноутворення, наголошено на питанні прозорості функціонування бізнесу в податкових гаванях, розглянуто рейтинг найкращих податкових гаваней світу.

Презентація доповіді відбулась в інтерактивному форматі спілкування учасників гуртка та викладачів кафедри бізнесу та управління персоналом, обговорили питання, які стосувалися різних аспектів міжнародного оподаткування бізнесу: як конкретні країни регулюють подвійне оподаткування; які методи використовуються для його уникнення; як впливають угоди про уникнення подвійного оподаткування на бізнес-стратегії міжнародних компаній і роль цих угод у зменшенні податкових витрат.

На завершення зустрічі Софія поділилася своїм досвідом участі у програмах міжнародної академічної мобільності в університетах Австрії, Польщі та Німеччині, наголосила на їх перевагах як для професійного, так і особистісного розвитку.

Науковий гурток кафедри бізнесу та управління «ЦЕНТР КРЕАТИВНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА ЛІДЕРСТВА» – це платформа, де кожен зможе реалізувати свій потенціал, здобути нові знання і практичні навички, а також зробити внесок в розвиток інноваційних ідей задля економічного зростання та процвітання України!

Галерея