У рамках підвищення обізнаності та розвитку навичок у сфері підготовки успішних грантових заявок, 11 жовтня 2024 року відбулася гостьова лекція-тренінг на тему «Грантрайтинг в управлінні бізнес-проєктами: секрети успішної грантової заявки», яку провела заступниця керівника Центру розвитку підприємництва Чернівецької міської ради Наталія ВОЛОС (модератор заходу проф. Зибарева О.В.).
До лекції-тренінгу долучились здобувачі освітніх програм першого та другого рівнів вищої освіти кафедри бізнесу та управління персоналом економічного факультету спеціальностей 051 Економіка (ОПП «Управління персоналом та економіка праці»), 076 Підприємництво та торгівля (ОПП «Економіка та організація бізнесу, ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність), кафедри економічної географії та екологічного менеджменту географічного факультету спеціальності 073 Менеджмент (ОПП «Менеджмент туристичної індустрії»).
Під час першого блоку лекції Наталія ВОЛОС детально розповіла про види грантових ресурсів для фінансування бізнесу, процес подачі та отримання гранту, цільове спрямування грантових коштів, можливості та процедури залучення грантів, основні джерела інформації щодо наявних грантових програм. Запрошена лекторка підкреслила важливість постійного моніторингу сайтів міжнародних організацій, державних програм, а також спеціалізованих платформ, які публікують актуальні грантові пропозиції. Серед основних ресурсів були названі: Європейські грантові платформи (Horizon Europe, Erasmus+), Міжнародні організації, такі як ООН, ЮНЕСКО, USAID, Спеціалізовані сайти з грантами для бізнесу та громадських організацій.
Лекторка надала рекомендації щодо пошуку актуальних грантів для фінансування бізнесу, звернула увагу на важливість створення та оновлення профілів на відповідних платформах, а також участі у заходах та форумах, де також часто надається інформація про можливості фінансування. Було наголошено на можливостях отримання регулярних повідомлень від донорських організацій, а також на важливості підтримки тісного зв’язку з міжнародними партнерами для доступу до закритих або спеціалізованих грантових конкурсів.
Після основної частини лекції відбулося активне обговорення між учасниками та доповідачкою. Представники академічної спільноти (гаранти освітніх програм проф. Лопатинський Ю.М., проф. Зибарева О.В., доц. Вербівська Л.В., доц. Водянка Л.Д, доц. Кифяк В.І., доц. Кобеля З.І., доц. Підгірна В.Н.) та здобувачі активно ставили запитання щодо конкретних грантових програм, можливостей для підприємців, молодих дослідників та механізмів покращення якості поданих заявок. Важливим аспектом лекції-тренінгу стало обговорення критеріїв успішності грантової заявки та найпоширеніших помилок претендентів на отримання грантів.
Дякуємо Наталії ВОЛОС за чудову нагоду отримання актуальної інформації та практичних навичок щодо залучення доступних, безоплатних та дуже потрібних джерел підтримки фінансування бізнес-проєктів, якими сьогодні є грантові ресурси!