Методичний семінар “Формування соціально-комунікативних навичок (soft skills) у здобувачів вищої освіти через застосування навчання на інтегрованій основі та на засадничих положеннях партнерства”

29 лютого 2024 року к.е.н., доцент Світлана БЕЛЕЙ провела методичний семінар на тему «Формування соціально-комунікативних навичок (soft skills) у здобувачів вищої освіти через застосування навчання на інтегрованій основі та на засадничих положеннях партнерства».

 Семінар був присвячений актуальним питанням формування soft skills у здобувачів вищої освіти. У доповіді зазначалося, що саме  питання формування soft skills здобувачів вищої освіти має бути першочерговим серед основних питань організації освітнього процесу сучасного закладу вищої освіти. Формування та розвиток  soft skills здобувачів вищої освіти є невіддільним складником їхньої професійної підготовки та запоруки успішного працевлаштування, кар’єрного росту.

Дослідження ступеню розвитку затребуваних soft skills здобувачів вищої освіти в освітньому процесі кафедри бізнесу та управління персоналом проводилося за допомогою розробленої анкети у Google-формі (18 запитань).  Питання були сформульовані так, щоб студенти, виходячи із власної думки, визначили ступінь розвитку в освітньому процесі кожного із запропонованих soft skills.  

В опитуванні взяли участь здобувачі першого (бакалаврського) та  другого  (магістерського ) рівня освіти спеціальності 051 «Економіка» і 076  «Підприємництво та торгівля». Результати проведеного емпіричного дослідження підтверджують потребу в цілеспрямованому та систематичному розвитку затребуваних сучасним ринком праці soft skills здобувачів вищої освіти.

Найбільшого розвитку, за думкою студентів, потребують такі soft skills як стресостійкість і гнучкість, критичне мислення, емоційний інтелект і навички комунікації.

 Теоретична і практична підготовка здобувачів вищої спеціальності 051 «Економіка» і 076  «Підприємництво та торгівля» створює підґрунтя не тільки для професійних умінь, а й для поступового формування soft skills. А це, зі свого боку, сприятиме легшому інтегруванню молодих спеціалістів у майбутню професійну діяльність. Виявлення й аналіз різних груп таких навичок під час навчання та практики дає підстави стверджувати, що освіта справді сприяє розвитку soft skills.

Галерея