ПОЄДНАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ВИХОВНОЇ КОМПОНЕНТ У СТАНОВЛЕННІ СТУДЕНТСТВА ЯК ФАХІВЦЯ ТА ГРОМАДЯНИНА

29.03.2023 для студентів першокурсників спеціальності «Менеджмент» було проведено цікаву та змістовну лекцію-екскурсію в Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї. Лекція сприяла закріпленню навичок, здобутих під час вивчення курсу «Економічна історія», оскільки сама обстановка стає своєрідною наочністю, яку неможливо відтворити в умовах навчального закладу. В музеї найбільше зібрання матеріалів, які стосуються природи, археології, історії, етнографії та культури регіону (налічує понад 100 000 експонатів).

Розповідь екскурсовода доповнювалась дискурсом викладачів курсу «Економічна історія» Галини ПОЧЕНЧУК, Тетяни ЗАВОЛІЧНОЇ, Світлани БОЙДИ та студентів в контексті заздалегідь підготовлених індивідуальних завдань щодо особливостей еволюції економічної історії рідного краю.

Проведення таких заходів дає змогу поєднати навчальну та виховну компоненту у становленні студентства як фахівця та громадянина. Саме ставлення до своєї країни, її духовних та культурних цінностей, до співвітчизників є одним із показників духовно-морального розвитку особистості й формування патріотизму у студентської молоді. Викладачі-куратори Галина ПОЧЕНЧУК та Світлана БОЙДА закцентували увагу на особливостях еволюційного розвитку національної культури, традицій, звичаїв, національної економічної ментальності незалежно від того, до складу яких держав входили українські землі. Усвідомлення історії є важливою складовою формування у молодого покоління національної свідомості, любові до України, турботи про благо українського народу, вміння цивілізованим шляхом відстоювати права й свободи громадян, сприяти громадянському миру та злагоді в суспільстві.

Галерея