У формуванні висококваліфікованих фахівців із менеджменту важливим є органічне поєднання теорії й практики з метою закріплення одержаних знань та формування професійних навичок. Відтак, 26.04.2023 р. в рамках вивчення теми «Місцеве самоврядування та його особлива роль в державному управлінні» з курсу «Державне і регіональне управління» студентами 3 курсу спеціальності «Менеджмент» було використано бінарні методи навчання:
– теоретичні аспекти проблеми розглянуто лектором – д.е.н., доценткою Галиною ПОЧЕНЧУК в аудиторії корп. 2 на першій парі у формі тематичної лекції, на якій були присутні також викладачі кафедри економічної теорії, менеджменту і адміністрування – к.е.н., доцентка Тетяна ЗАВОЛІЧНА та к.е.н., асистент Володимир ГРУНТКОВСЬКИЙ;
– практична їх реалізація охарактеризована експертом галузі, практиком на другій парі в приміщенні Чернівецької обласної ради у формі лекції-зустрічі – к.політ.н., першим заступником голови Чернівецької обласної ради Миколою ГУЙТОРОМ.
Студенти дізналися про виклики, які постали перед органами місцевого самоврядування у зв’язку з повномасштабною війною, про механізм взаємодії обласної ради з обласною військовою адміністрацією. Микола ГУЙТОР наголосив, що пріоритети роботи обласної ради змінилися, депутати стали волонтерами, благодійниками, є ті, хто долучився до лав Збройних Сил України. Крім того, обласна рада активно працює над залученням міжнародних інвестицій та різного роду допомоги, а окремі депутати стали успішними проєктними менеджерами, щоб область могла отримати грантові кошти на допомогу внутрішньо переміщеним особам та реалізацію соціальних проєктів.
Говорили також про підтримку релокованих комунальних закладів; про реформу місцевого самоврядування, котра дає можливість жителям проявити свою ініціативність та відповідальність, втілити у життя важливі для них ініціативи.
«Сьогодні дуже важливо, щоб майбутні фахівці у галузі місцевого самоврядування мали якомога більше практики. Тож наразі у Чернівецькій обласній раді завершується розробка програми стажування молоді в апараті облради, яка дозволить студентам глибше вникати у самоврядні процеси», – зазначив Микола ГУЙТОР.
Студенти дізналися як працює апарат обласної ради, про стан спроможності ОТГ Чернівецької області в умовах війни та про моделі синергії зусиль органів місцевого самоврядування з ГО та волонтерами в допомозі ЗСУ, ТРО і ВПО; глибше осмислили специфіку діяльності менеджерів в сфері місцевого самоврядування; отримали відповіді на свої різнопланові запитання та мали можливість зробити світлини в сесійній залі Чернівецької обласної ради.