ІНТЕГРАЦІЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ОСВІТИ В РАМКАХ ПРОГРАМИ ERASMUS+ 2019 KA, УНІВЕРСИТЕТ БАТ-СПА (ВЕЛИКОБРИТАНІЯ)

З 8 по 19 травня 2023 року викладачі економічного факультету ЧНУ імені Юрія Федьковича к.е.н, доцент Вікторія КИФЯК та к.е.н. Ірина РОГОВСЬКА-ІЩУК у складі делегації мали унікальну можливість перенестись у світ європейської освіти в Університеті Бат-Спа, розташований в самому серці Великобританії в рамках програми Erasmus+ 2019 KA 107. Цей досвід надав їм можливість познайомитись з передовими європейськими практиками методики викладання та розвинути професійні навички в різних сферах діяльності.
Процес стажування був насиченим враженнями, новими знаннями та захоплюючими відкриттями. Викладачі отримали сертифікат про проходження програми академічної мобільності в рамках проєкту Erasmus+, який підтверджує їх участь у програмі та визнає їх залучення до міжнародного освітнього співробітництва.
У процесі мобільності було проаналізовано європейські практики, інноваційні методики викладання, ознайомилися з підходами до розробки актуальних навчальних програм, що відповідають вимогам ринку праці та європейським стандартам. Встановлено співпрацю з іншими університетами, представники яких також брали участь у проєкті. Ця співпраця стане основою для подальшого обміну знаннями та досвідом між університетами.
Вже визначено напрями імплементації технологій “навчання без кордонів”, застосування інноваційних методик реалізації змісту навчання, що передбачає його диференціацію, індивідуалізацію, запровадження креативних та інноваційних практик навчання. Викладачі отримали практичні інструменти для реалізації навчального процесу, що відкрило нові горизонти співпраці та можливостей для майбутнього розвитку.
Весь досвід та знання Вікторія КИФЯК та Ірина РОГОВСЬКА-ІЩУК, отримані під час стажування в Університеті Бат-Спа планують застосувати у своїй професійно-науковій діяльності, зокрема і у вдосконаленні освітніх програм.
«Ми вдячні Університету Бат-Спа та програмі Erasmus+ за цей незабутній досвід. Ми повертаємося додому з багажем знань, новими перспективами та готовністю до подальшої роботи над розвитком нашої освітньої системи».