Науковий семінар економічного факультету

16 жовтня 2024 року відбувся науковий семінар економічного факультету на тему «Збалансована система показників як інструмент подолання розриву між розробкою стратегії компанії та її практичною реалізацією» (доповідач к.е.н., доцент кафедри бізнесу та управління персоналом Сергій КСЬОНДЗ).

На семінарі Сергій КСЬОНДЗ висвітлив ключові аспекти використання збалансованої системи показників (ЗСП) та важливості інтеграції ЗСП у процеси управління, що дозволяє компаніям не лише вимірювати ефективність, але й досягати поставлених цілей через системний підхід. Доповідач наголосив, що ЗСП допомагає з’єднати стратегічні цілі з операційними показниками, забезпечуючи чітке розуміння завдань на всіх рівнях управління; розглянув механізми, через які ЗСП може покращити комунікацію між різними підрозділами організації, що, у свою чергу, сприяє підвищенню загальної ефективності.

Сергій КСЬОНДЗ виокремив труднощі, з якими можуть зіткнутися компанії під час впровадження ЗСП, зокрема опір змінам, недоліки в управлінні змінами та необхідність навчання персоналу. Учасники отримали практичні рекомендації щодо розробки та впровадження ЗСП, включаючи залучення всіх рівнів персоналу, регулярний моніторинг результатів та адаптацію показників до змінюваних умов зовнішнього середовища.

Запропоновано економічний квадрат формування СЗП в контексті стратегічного розвитку підприємств, кожна із сторін якого презентує: концепт руху капіталу в бізнесі, концепт середовища організації, концепт організаційних структур управління (раціональна та неформальна концепції управління), концепт типізації менеджменту (агресивний та консервативний). Наголошено на довірі між стейкхолдерами середовища та ключовій ролі персоналу у подоланні розриву між розробкою стратегії компанії та її практичною реалізацією.

Семінар завершився активним обговоренням, під час якого учасники мали можливість задати запитання та поділитися власним досвідом. Зокрема, доценткою Оленою ВІННИЧУК було запропоновано розвинути дані теоретичні положення і розробити модель залежності складників економічного квадрату у контексті вибору та практичної реалізації стратегії розвитку підприємства. Доцент Андрій ВЕРГУН запропонував розширити економічний квадрат, доповнивши його, як мінімум, одним складником – «технологічний розвиток», також закцентувавши увагу на домінуванні внутрішнього середовища та виключній ролі персоналу у забезпеченні стратегічного розвитку організації.

Збалансована система показників була визнана потужним інструментом, здатним істотно поліпшити ефективність управління в організаціях, підвищити їх конкурентоспроможність та адаптивність.

Семінар був корисним для присутніх здобувачів освітніх програм першого, другого та третього рівнів вищої освіти кафедр бізнесу та управління персоналом, економічної теорії, менеджменту і адміністрування, фінансів і кредиту, адже дав змогу поглибити знання про сучасні методи управління та їх практичне застосування в бізнес-середовищі.

Дякуємо всім учасникам за активну участь! Сподіваємося на нові зустрічі та обмін ідеями в майбутньому, які сприятимуть розвитку наукової думки та практики в галузі управління