Наукова робота – це самостійно виконане наукове дослідження тієї чи іншої проблеми, яке відповідає науковим принципам, має певну структуру, містить результат й власні висновки. Саме ці слова були взяті за основу проведення лекторію на тему: «Наукова робота та її значення у житті студента: основні види науково-дослідної роботи».
Лекторій відбувся 13-14 жовтня 2023 року і організували його для студентів першого курсу спеціальності 051 «Економіка» (освітня програма «Управління персоналом та економіка праці» (група 151УП)) та 076 «Підприємництво та торгівля» (освітня програма «Економіка та організація бізнесу» (групи 176-1, 176-2)) професорсько-викладацький склад кафедри бізнесу та управління персоналом у межах дисципліни «Вступ в спеціальність».
Під час проведення Лекторію 13 жовтня 2023 року були висвітлені наступні питання: види наукових робіт студента за період навчання; планування написання видів наукових робіт; формулювання та вибір теми; накопичення наукової інформації та підбір літератури до теми; оволодіння методами дослідження та складання плану роботи або послідовного переліку основних питань, які необхідно буде висвітлити; написання роботи; критерії якості наукової роботи; актуальність обраної теми; науковість, повнота розкриття теми, аргументованість висновків; елемент креативності бачення проблематики; стилі написання роботи; грамотність написання та оформлення.
Кравчук І.П. у своєму виступі акцентували увагу на тому, що при кафедрі функціонує науковий гурток «Центр креативного підприємництва та лідерства» (керівник професор Лопатинський Ю.М., координатор Кравчук І.П.). Метою гуртка є об’єднання зусиль щодо розвитку та реалізації наукового та творчого потенціалу талановитої студентської молоді та молодих учених у сфері підприємництва та передових технологій HR-інжинірингу, отримання здобувачами знань, досвіду та умінь через дослідження.
Вона зазначила, що займатися науковою роботою цікаво, пізнавально та корисно, але при цьому потрібно обов’язково враховувати власні сили та здібності. Наукова робота покращує розвиток особистості студента, його ораторські та комунікативні здібності, сприяє більш ефективному засвоєнню знань з навчальних дисциплін та швидкому працевлаштуванню студента у майбутньому.
Перший день лекторію завершився акцентуванням уваги на важливості отримання нових наукових здобутків для розвитку української науки, побажанням студентам реалізувати себе у науковій роботі, впевнено діяти у цьому напрямку діяльності та вагомих досягнень у результаті наукового пізнання!