Всеукраїнська науково-практична конференція «Зовнішні та внутрішні аспекти фінансової безпеки України: виклики та перспективи»

25 травня 2023 року відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Зовнішні та внутрішні аспекти фінансової безпеки України: виклики та перспективи» співорганізатором якої виступила кафедра фінансів і кредиту Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

ОРГАНІЗАТОРИ конференції пять найстаріших класичних університетів держави:

– Навчально-науковий інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка м. Київ, Україна КАФЕДРА МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСІВ;

– Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна Кафедра міжнародних економічних відносин імені Артура Голікова;

– Одеський національний університет імені І.І. Мечникова Кафедра світового господарства і міжнародних економічних відносин;

– Львівський національний університет імені Івана Франка Кафедра міжнародних відносин і дипломатичної служби;

– Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича Кафедра фінансів і кредиту;

– ВГО «Українська асоціація економістів-міжнародників».

Мета конференції:  узагальнення результатів наукових досліджень закладів вищої освіти України та формування спільних підходів та економічного мислення з питань: 1) оцінки наслідків війни Росії проти України для глобальної фінансової системи світу; 2) узагальнення сучасних досягнень та проблем на шляху інтеграції України в ЄС (фінансові аспекти); 3) визначення основних детермінант та загроз у сфері фінансової безпеки України (зовнішні та внутрішні загрози).

НАПРЯМИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

 1. Актуальні проблеми міжнародних економічних відносин, що викликані війною Росії проти України.

2. Сучасні тенденції розвитку міжнародних фінансових ринків.

3. Розвиток та регулювання фінансового ринку України в умовах євроінтеграції.

4. Політика фінансової безпеки України та стратегії управління фінансовими ризиками в умовах глобальних конфліктів.

5. Сучасна грошово-кредитна політика та питання стабілізації економіки країни. 6. Контроль за рухом капіталу та інвестиційна позиція України.

7. Стан платіжного балансу країни та проблема зовнішньої заборгованості України.

8. Іноземна фінансова допомога Україні під час війни: співпраця з міжнародними фінансовими організаціями та окремими країнами.

9. Фінансова політика держави щодо підтримки бізнес-сектору України: сучасність та повоєнні роки.

10. Роль бізнесу-сектору у повоєнній відбудові економіки України.

Одразу девять викладачів кафедри прийняли участь у роботі конференції:  Гладчук О.М., Грубляк О.М., Жаворонок А.В., Кучурівська С,С., Нікіфоров П.О., Попова Л.В., Ткач Є.В., Федишин М.П., Юрій Е.О. Із вступним словом на конференції виступив завідувач кафедри фінансів і кредиту професор Нікіфоров П.О. та з доповідями, представивши результати власних наукових досліджень, виступили доценти кафедри фінансів і кредиту Ткач Є.В. та Жаворонок А.В.

За підсумками роботи конференції підготовлено науковий збірник «ЗОВНІШНІ ТА ВНУТРІШНІ АСПЕКТИ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ: ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ».