Гостьова лекція на актуальну тему: «Наскільки світ потерпає від війни в Україні: світові фінансові та товарні ринки»

В рамках вивчення навчальної дисципліни «Фінансовий ринок» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» доцентом кафедри фінансів і кредиту Харабарою В. М. була організована гостьова лекція на актуальну тему: «Наскільки світ потерпає від війни в Україні: світові фінансові та товарні ринки»

Гостьовий лектор — Інна Віталіївна Співак, д.е.н., начальник відділу аналізу міжнародної економіки Департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України.Ключові тези:

у 2022 році світ стикнувся зі стійким і рекордним за декілька десятиліть інфляційним тиском;

фінансові умови залишаються жорсткими, адже довгострокові дохідності надалі будуть вищими через вищі реальні ставки;

інвестори втрачають інтерес до активів країн ЕМ;

втрата позицій України на світовому ринку сталі підштовхнуло ціни до рекордних рівнів;

зменшення участі України на світовому ринку пшениці утримує ціни на високих рівнях.Студенти вдячні запрошеному лектору за актуальну, цікаву, інформативну тему заняття.