Участь аспірантів у Стратегічній сесії “Розвиток експортного потенціалу Чернівецької області: ризики, виклики і перспективи в умовах воєнного стану”

Андрій Клипач:  «Аспіранти кафедри економічної теорії, менеджменту та адміністрування, економічного факультету, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича взяли участь у стратегічній сесії на тему “Розвиток експортного потенціалу Чернівецької області: ризики, виклики і перспективи в умовах воєнного стану.” Цей захід був спрямований на обговорення поточних економічних проблем регіону, пов’язаних із експортом товарів в умовах війни. Особливу увагу було приділено викликам, з якими стикаються підприємства, що намагаються підтримувати свої експортні операції. Також обговорювалися нові можливості для виходу на зовнішні ринки та шляхи диверсифікації експорту.

Однією з ключових тем стала необхідність підвищення конкурентоспроможності місцевих підприємств. Було представлено декілька конкретних кейсів щодо успішної адаптації бізнесу до нових реалій. Я звернув увагу на важливість державної підтримки експортерів та роль міжнародних партнерів у стабілізації економіки регіону. Особливо актуальними стали питання логістики та транспортування продукції в умовах обмежень. Учасники також обговорили можливості співпраці з міжнародними організаціями та залучення інвестицій. Захід дозволив мені краще зрозуміти поточні економічні тренди та перспективи розвитку Чернівецької області в експортному напрямі».