Результати опитування роботодавців щодо освітніх програм “Менеджмент організацій і адміністрування”

На сторінці кафедри економічної теорії, менеджменту і адміністрування, економічного факультету ЧНУ протягом трьох місяців велося опитування роботодавців Буковини щодо якості освітніх програм «Менеджмент організацій і адміністрування» та якості підготовки фахівців з менеджменту.

В опитуванні взяли участь 85 респондентів, які представляють низку підприємств та організацій Чернівецької області, зокрема, представники таких підприємств: ТОВ «ГРІКО ГРУП», ПП «Сигма Люкс», «Спецстанок», АТ «Укрпошта», Неполоковецька ТГ, ТОВ НВК «Камея», КП «Колесо»,  Нива-маркет, Тайстра Груп, ПП «Артон», ТОВ «ДОР-БУД ІНВЕСТ СВ», ТОВ Hagellman, ТОВ «ҐрінТек», ТОВ Артеонековуд, ЧМГО Бізнес центр та ін.

Активну участь в опитуванні  взяли також представники закладів шкільної освіти: Чернівецького ліцею №29 ім. О.Кобилянської, Чернівецького філософсько-правового ліцею, ОЗО «Лівинецький ліцей» (с.Лівинці, Дністровського району), Товтрівський ЗЗСО, Тарасовецький ліцей Ванчиковецької ТГ, Кадубовецький ОЗЗСО, Опорний заклад  «Вашківецький ЗЗСО», Чагорський ліцей, Середня загальноосвітня школа І-ІІ ступенів с. Мошанець Кельменецької селищної ради та ін. Вони представляють думку потенційних абітурієнтів та їхніх батьків щодо вступу на економічний факультет (ОП «Менеджмент організацій і адміністрування»).

Респонденти зазначили наявність менеджерських професій у тих організаціях, які вони представляють. Це такі професії: керівники підприємств та їх підрозділів; менеджери (управителі) у сфері досліджень і розробок, з питань комерційної діяльності, з підбору забезпечення та використання персоналу, з соціальної та корпоративної відповідальності; керівники ОТГ; керівники  підрозділів в охороні здоров’я; начальники служб, головні фахівці. 

15,3% опитаних зазначили проблему дефіциту кваліфікованих керівних кадрів. У прийомі на роботу фахівців з менеджменту дуже зацікавлені 12% опитаних, переважно зацікавлені 33%.

У відгуках тих, у кого працюють випускники кафедри, щодо якості підготовки фахівців з менеджменту зазначено високий та достатній рівень базових та професійних знань і навичок, здатність до професійного самовдосконалення, вміння працювати в колективі, ефективно представляти себе, спрямованість на кар’єрне зростання, здатність до професійного спілкування.

Учасники опитування запропонували низку рекомендацій щодо напрямів удосконалення знань, вмінь та навичок, серед яких: вміння вирішувати практичні проблемні ситуації у сфері управління установами та організаціями; прагнення до професійного самовдосконалення, навчання та саморозвитку;  бажання до сучасної самоосвіти в ринкових умовах; практичні навички в доповнення до отриманих теоретичних знань;  знання з психології щодо якісного підбору кадрів; стресостійкість; Soft skills; вміння аналізувати масив даних; знання базових стандартів обслуговування у точках продажу; вміння працювати в колективі; навички бухгалтерів, менеджерів, фінансова грамотність та ін.

Опитування роботодавців щодо освітньої програми “Менеджмент організацій і адміністрування”:

Галерея