Ярмарки вакансій як із напрямів покращення освітнього процесу підготовки сучасних обліковців

В рамках співпраці кафедри обліку, аналізу і аудиту ЧНУ імені Юрія Федьковича зі стейкхолдерами та Чернівецькою міською філією обласного центру зайнятості 10 листопада 2022 року викладачі кафедри відвідали ярмарок вакансій, на якому роботодавці м. Чернівці представили перелік вакантних посад для облікових працівників, у т.ч і  випускників кафедри.

Всіх учасників заходу привітала координатор – начальний відділу взаємодії з роботодавцями Тетяна Запаранюк, яка звернула увагу присутніх на значення бухгалтерського обліку у життєдіяльності сучасних підприємств, організацій, установ, надала слово присутнім представникам роботодавців. Була акцентована увагу на зростанні потреби в обліковцях у м. Чернівці, насамперед  для бюджетної сфери, а саме для закладів освіти, які з жовтня 2022 року перейшли на фінансову автономію.

У ярмарці вакансій взяли участь ТОВ «Чернівецький хлібокомбінат», ТОВ «Еколат», ПРАТ «Трикотажна фабрика «Арніка», ТОВ «ПП ОЙЛ», Чернівецьке учбово-виробниче об’єднання українського товариства сліпих (УТОС), 5 закладів дошкільної освіти м. Чернівці, Чернівецький обласний центр з гідрометеорології, Чернівецька регіональна державна  лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Академічний облмуздрамтеатр, Чернівецьке міське комунальне підрядне підприємство шляхо-експлуатаційне господарство, Виробничий підрозділ «Пасажирське вагонне депо Чернівці» філії «Пасажирська компанія», ТОВ «ЄВРО ГРУП БЕЗПЕКА», ФОП Єремейчук Микола Григорович та МПП «ЯРОСЛАВНА».

Для викладачів кафедри обліку, аналізу і аудиту цінність відвіданого заходу полягала у можливості безпосереднього спілкування з представниками роботодавців, якими були як облікові працівники так і генеральні директора товариств, керівники дошкільних закладів. Саме вони озвучили основні вимоги, що ставлять до сучасних фахівців з обліку та оподаткування. Узагальнюючи отримані відповіді на питання «Якого обліковця Ви б хотіли найняти на роботу?» практично всі присутні представники роботодавців (Тетяна Козлова − генеральний директор ПРАТ «Трикотажна фабрика «Арніка», Лідія Боднар − помічник генерального директора з кадрових питань  Чернівецьке учбово-виробниче об’єднання українського товариства сліпих (УТОС), Наталія Михайлович − начальник служби по роботі з персоналом ТОВ «Чернівецький хлібокомбінат», Тетяна Бідучак  − бухгалтер ТОВ «Еколат», Оксана Дмитрієва (випускниця економічного факультету) − бухгалтер МПП «ЯРОСЛАВНА» зійшлися в думках, що сучасний обліковець крім ґрунтовних фахових знань, повинен швидко реагувати на зміни у нормативно-законодавчій базі, володіти сучасним програмним забезпеченням,  бути креативним і намагатись принести якомога більшу користь роботодавцю.

Кафедра обліку, аналізу і аудиту продовжує плідну роботу з потенційними роботодавцями  для випускників спеціальності «Облік і оподаткування» і висловлює подяку Чернівецькій міській філії обласного центру зайнятості за високий організаційний рівень та створення позитивної атмосфери. Подібні заходи дозволяють науково-педагогічному персоналу кафедри  постійно бути в курсі сучасних вимог роботодавців щодо облікового персоналу, що в свою чергу дозволяє покращити практичну складову освітнього процесу.