ПЛАН РОБОТИ МЕТОДИЧНОГО СЕМІНАРУ на 2023-2024 н.р.

18 червня 2024 року відбувся методичний семінар кафедри обліку, аналізу і аудиту на тему «Міжнародні тенденції формування професійної компетентності фахівців з обліку і оподаткування». Доповідач д.е.н., професор Ковальчук Т.М. наголосила, що у зарубіжних джерелах поняття «компетентність» трактується як сукупність знань, навичок, якостей, поведінки, ставлення і застосування їх у практиці професійної діяльності. Світові інтеграційні процеси зумовлюють появу нових викликів і вимог до статусу бухгалтерського обліку та професійної підготовки фахівців  з обліку і оподаткування. Системність спеціальної підготовки до облікової роботи за МСФЗ зумовлюється всім контекстом навчання, коли кожна освітня компонента розглядається як засіб формування професійної компетентності майбутнього фахівця.

       За цих умов можна виділити такі спеціальні компетентності, необхідні для забезпечення якісної професійної компетентності, як:

  • – здатність зводити до мінімуму розбіжності в оцінці результатів господарської діяльності у процесі використання міжнародних стандартів;
  • – здатність забезпечити прозору співпрацю та зрозумілість із зовнішніми інвесторами, вихід на іноземні біржі;
  • – здатність забезпечити  довіру партнерів;
  • – соціальні компетентності (уміння розв’язувати проблеми в різних професійних ситуаціях;
  • здатність до міжнародного співробітництва; соціальні громадянські цінності й уміння);
  •   – мотиваційні компетентності (здатність до позитивного мислення у професійному середовищі;
  •  здатність виявляти професіоналізм;  здатність до навчання).

16 квітня 2024 року відбувся методичний семінар кафедри обліку, аналізу і аудиту на тему «Практико-орієнтована підготовка фахівців з обліку і оподаткування: реалії та виклики». Доповідач к.е.н., доцент Косташ Т.В. коротко зупинилася на цілях і завданнях освітньо-професійних програм «Облік і оподаткування» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти, акцентувавши увагу на практичній підготовці майбутніх фахівців з обліку, аналізу, аудиту та оподаткування.

Практико-орієнтована підготовка фахівців з обліку та оподаткування є важливим аспектом сучасної освіти, особливо в умовах динамічних змін у законодавстві, економіці та технологіях. Для забезпечення високої якості підготовки таких фахівців необхідно враховувати реалії сучасного ринку праці та ті виклики, з якими стикаються як навчальні заклади, так і здобувачі. Зазначено, що обов’язкове завдання практико-орієнтованої підготовки – навчити здобувачів саморозвиватися – досліджувати факти і вчитися їх використовувати для формування навичок правильного засвоєння й використання інформації, цінність яких проявиться під час працевлаштування.

Т. Косташ підсумувала, що практико-орієнтована підготовка фахівців з обліку та оподаткування сприяє формуванню висококваліфікованих професіоналів, готових до викликів сучасного ринку праці. Це досягається через тісний зв’язок з бізнесом, використання сучасних технологій, знання національних та міжнародних стандартів, розвиток не лише професійних, але й м’яких навичок (критичного мислення, ефективної комунікації, роботи в команді), а також вивчення етичних норм і стандартів професії.

20 лютого 2024 року відбувся методичний семінар кафедри обліку, аналізу і аудиту на тему «Формування соціально-комунікативних навичок (soft skills) у здобувачів вищої освіти». Доповідач к.е.н., доцент Кузь В.І. визначив, що soft skills – це особисті якості, поведінка та вміння міжособистісного спілкування, які допомагають взаємодіяти у професійній діяльності. До них належать лідерство та креативність, здатність брати на себе відповідальність, здатність логічно та критично мислити, працювати в команді в критичних умовах, навички комунікації, вміння вирішувати конфлікти, вміння управляти часом. До методів навчання, які формують soft skills, належать кейс метод, робота в групах, ділові ігри, дебати, дискусії, фасилітація, тренінги, диспути, публічні виступи, моделювання та вирішення проблемних ситуацій. Серед освітніх компонентів, які активно розвивають soft skills у здобувачів освітньої програми «Облік і оподаткування», належать «HR-технології» на бакалаврському рівні вищої освіти та «Управління комунікаціями, конфліктами та бізнес-етика» на магістерському рівні вищої освіти. Проте решта освітніх компонент освітньої програми також вносять свій внесок у розвиток soft skills, які здобувачі повинні продемонструвати під час проходження практик та написанні наукових робіт.

21 листопада 2023 року відбувся методичний семінар кафедри обліку, аналізу і аудиту на тему «Новітні технології та методи навчання для проведення занять з фахових дисциплін для здобувачів ОПП «Облік і оподаткування». Доповідач к.е.н., доцент Вергун А.І. навів детальну характеристику та класифікацію новітніх технологій та методів навчання, висвітлив особливості їх застосування під час викладання навчальних фахових дисциплін зі спеціальності «Облік і оподаткування», на прикладах розкрив специфіку інформаційно-комунікаційних, особистісно-орієнтованих та ігрових технологій.

19 вересня 2023 року відбувся методичний семінар кафедри обліку, аналізу і аудиту на тему «Вдосконалення методичної роботи кафедри в контексті дотримання акредитаційних вимог та забезпечення конкурентоспроможності ОПП «Облік і оподаткування». Після змістовної доповіді к.е.н., доцент Никифорак І.І. членами кафедри жваво обговорювалися такі проблеми:

  1. посилення роботи над розробкою навчальних методичних матеріалів для забезпечення якісного викладання обов’язкових та вибіркових освітніх компонент та способи їх оприлюднення для поширення доступності усім учасникам освітнього процесу;
  2. можливості застосування новітніх методів та технологій навчання з метою підвищення рівня засвоєння навчального матеріалу та імплементування їх на практиці, в  тому числі способи використання можливостей неформальної освіти;
  3. посилення практико-орієнтованої підготовки фахівців з обліку і оподаткування для набуття фахових компетентностей та програмних результатів навчання.