Міжнародне партнерство у формуванні освітніх програм зі спеціальності «Облік і оподаткування»: вивчаємо європейський досвід

30 травня 2024 відбулася зустріч викладачів кафедри обліку, аналізу і аудиту Чернівецького національно університету імені Юрія Федьковича з партнерами з відділу бухгалтерського обліку, аудиту та фінансів (Departament Contabilitate, audit si finante)  Університету Штефана Чел Маре (м. Сучава, Румунія), на якій здійснювалося обговорення  ОПП щодо врахування міжнародного досвіду.

У ході підготовки до акредитації освітніх програм з обліку і оподаткування  з’явився новий пріоритет – вивчення європейського досвіду оцінювання якості освітніх програм і шляхів забезпечення їх відповідності сучасним вимогам і потребам як національного, так і глобального ринків праці. З цією метою кафедра обліку, аналізу і аудиту налагоджує   партнерські зв’язки  з колегами з відділу бухгалтерського обліку, аудиту Університету Штефана Чел Маре (м. Сучава, Румунія). Це – запровадження європейського досвіду розробки ОПП, публікація наукових статей, участь у науково-практичних конференціях, стажування викладачів.

У процесі обговорення особливостей розробки освітніх програм зі спеціальності «Облік і оподаткування» наші партнери Мар’ян Соколюк, Габріела-Крістіна Козмулесе, Сімона-Марія Брінзару, Анамарія-Геаніна Маковей розкрили національні особливості регулювання освітньої діяльності та показали, які існують межі самостійності університету в розробці та провадженні освітніх програм. Вони звернули увагу на необхідність та можливість врахування в освітніх програмах специфіки регіональних ринків праці та зазначили важливість стейкхолдерів у забезпеченні практичної складової освітніх програм. В обговоренні проблем наукової колаборації,  залучення викладачів і здобувачів вищої освіти до спільної наукової діяльності та дотримання вимог академічної доброчесності активну участь взяли гаранти ОПП другого (магістерського) рівня вищої освіти д.е.н. проф. Тетяна Ковальчук, першого (бакалаврського) рівня Ірина Никифорак, к.е.н. доценти кафедри «Обліку, аналізу і аудиту» Тетяна Косташ, Алла Михалків, Марина Танасієва.