КРУГЛИЙ СТІЛ ІЗ СТЕЙКХОЛДЕРОМ З ПИТАНЬ ВПЛИВУ ВИДУ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ НА ОРГАНІЗАЦІЮ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

17 листопада 2023 року у Міжнародний день студента відбувся круглий стіл «ВПЛИВ ВИДУ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ НА ОРГАНІЗАЦІЮ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ».

Студенти 1 та 2 курсів спеціальності «Облік і оподаткування» разом з викладачами кафедри обліку, аналізу і аудиту відвідали ТОВ «Чернівецький хімічний завод», яке є лідером в регіоні з виробництва лакофарбової продукції. Під час круглого столу стейкхолдер – головний бухгалтер, к.е.н. Столяр Людмила Георгіївна зауважила, що принциповими факторами, які визначають побудову бухгалтерського фінансового обліку на будь-якому підприємстві є вид діяльності, розмір підприємства та технологія виготовлення продукції. Саме тому зустріч розпочалася із ознайомлення студентів із діяльністю підприємства, його структурою та особливостями виробничого процесу. Інженер-технолог товариства Береза Ольга Василівна  ґрунтовно пояснила весь технологічний процес від отримання сировини до відвантаження готової продукції покупцям із відвідуванням більшості складів, цехів та лабораторій товариства.

Головний бухгалтер товариства Столяр Л.Г. звернула увагу студентів на покращення кінцевої результативності ТДВ «Чернівецький хімічний завод» у 2022-2023 роках, що дозволило підвищити рівень фінансового забезпечення, а також сформувати відповідний резерв для розвитку виробничих програм, фінансування заходів щодо підвищення якості продукції, розробки нових її видів, ринковий попит на які є активним.

Студенти наживо побачили процес виготовлення окремих видів продукції як вручну так і автоматизовано, відвідали склади виробничих запасів та готової продукції, лабораторію, де здійснюється перевірка на дотримання стандартів якості, поспілкувались  з працівниками товариства. Під час зустрічі студентів супроводжували випускники-бакалаври кафедри обліку, аналізу і аудиту 2023 року Куничак Анна та Яцко Таїсія, які ще під час проходження виробничої практики з фінансового обліку на 3-ому курсі працевлаштовані у товаристві за запрошенням головного бухгалтера.

Студентів 2-ого курсу, які наразі вивчають теоретичні питання інвентаризації зацікавив процес інвентаризації саме у товаристві. Під час відвідування складу лакофарбної продукції завідувач складу із багаторічним досвідом роботи навела конкретні приклади із своєї практичної діяльності стосовно результатів інвентаризацій і звернула увагу присутніх на можливість виникнення пересортування. Отже, студенти мали можливість переконатися у необхідності отримання теоретичних знань з метою подальшого їх застосування у практичній фаховій діяльності.

Зустріч, не дивлячись на погодні умови у цей день, вийшла динамічною, цікавою та пізнавальною для наших студентів.

Щиро вдячні нашому стейкхолдеру – к.е.н. Столяр Людмилі Георгіївні за співпрацю, підтримку освітньої програми «Облік і оподаткування», можливість поглибити знання студентів  щодо обраного фаху,  а інженеру-технологу Березі Ользі Василівні  – за змістовну розповідь щодо особливостей технологічного процесу!!!