Була проведена панельна дискусія “Майбутнє спеціальності облік і оподаткування. Відверта розмова про професію”

Відбулась важлива подія для розвитку спеціальності «Облік і оподаткування». Кафедрою «Обліку, аналізу і аудиту» проведена панельна дискусія  “Майбутнє спеціальності облік і оподаткування. Відверта розмова про професію”.

Для обговорення актуальних питань було запрошено широке коло фахівців з досвідом практичної роботи як в Україні, так і за кордоном:

• Жанна Труфіна, к.е.н.  заступниця директора обласного центру занятості,
  • Сергій Жижиян, головний бухгалтер ТОВ «Вест Транс»,
  • Юрій Романів, головний бухгалтер ЧНУ імені Юрія Федьковича,
  • Олена Колунова, Financial Controller, US public company Eaton industries Pty Ltd (Australia),
  • Алла Гакман, Accounting Assistant, Luxury Group LV structure (USA),
  • Марія Морар,  старший  помічник аудитора   «Центр професійного аудиту»,
  • Наталія Павлюк, головний бухгалтер КП «Чернівецький академічний обласний музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської»
  • Іванна Мороз, бухгалтер-експерт аудиторської компанії «Альфа-аудит ЛТД»,
  • Людмила Столяр, к.е.н  сертифікований аудитор, Заступниця генерального директора з обліку, фінансів та статистики, головний бухгалтер ТДВ «Чернівецький хімзавод»,
  • Тамара Касьяненко, бухгалтер СТзОВ «Котелеве»,
  • Наталія Білоус, бухгалтер КП «Студентська поліклініка»,
  • Юлія Шабаєва, бухгалтер  міжнародної логістичної компанії «VG Transporte Sp. zo.o» (Poland),
  • Світлана Гордійчук, бухгалтер ТОВ «Pricewaterhouse Coopers» Україна,
  • Уляна Шиповська, головний бухгалтер ПП «Ортотраум» та БО «БФ Карітас» Чернівецької Єпархії,
  • Андрій Глібчук, бухгалтер відділу продажів фірми Mondi Group (Австрія).

За результатами дискусії актуалізовано вимоги роботодавців до спеціалістів сфери бухгалтерського обліку, економічного аналізу, аудиту та оподаткування та розроблено пропозиції щодо адаптації до них навчального процесу в умовах пандемічних змін.  Усі спікери наголошували на перспективності розвитку спеціальності та зростаючих вимогах до особистих та професійних якостей фахівців.

Як підсумувала модератор зустрічі Тетяна Ковальчук, важливо привести популярність спеціальності «Облік і оподаткування» у відповідність із її значущістю. Прийнято рішення про створення онлайн-платформи для обміну досвідом та моніторингу актуальних змін в практичній діяльності.