Одним з основних напрямків виховної роботи кафедри безумовно є профорієнтаційна, а саме заходи, які б стимулювали пошук молодою людиною, школярем, майбутньої професії, яка буде сприяти найефективнішим засобом розвитку рівня людини, як фахівця, людини, що проявляє соціально-економічну ініціативу, вчиться отримувати інтелектуальну та трудову незалежності.

Головною метою профорієнтаційної роботи є сприяння усіма доступними методами посиленню конкурентоспроможності спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування завдяки навчанню за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» та «магістр». Крім того, важливими завданнями профорієнтації є інформування про особливості та переваги професії, про нові професійні можливості у кар’єрному зростанні.

Основними напрямками профорієнтаційної роботи кафедри фінансів і кредиту є:

  • організація заходів, які популяризують спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування» та сприяють конкурентоспроможності її випускників на ринку праці;
  • організація спільних заходів навчального, наукового, спортивного та культурного-масового характеру викладачів, студентів кафедри фінансів і кредиту із учнями шкіл та коледжів;
  • інформування старшокласників про спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування», яку пропонує кафедра фінансів і кредиту, запрошення учнів шкіл міста на заходи, які проходять на факультеті і кафедрі;
  • розповсюдження інформації про заплановані на факультеті і кафедрі заходи в засобах масової інформації, розміщення інформації профорієнтаційного змісту на сторінці кафедри та факультету університетського сайту, розміщення інформації на сторінках кафедри у соціальних мережах, залучення студентів до профорієнтаційної роботи (виступи студентів у школах, у яких вони навчалися);
  • презентація кафедри та її досягнень у засобах масової інформації (публікації у пресі, сюжети та інтерв’ю на ТБ, інформація на фахових сайтах).

Основні заходи профорієнтаційного характеру:

Кафедрою фінансів і кредиту спільно з  Управлінням освіти м. Чернівці, вперше, на базі економічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича був організований турнір «Фінансова грамотність – запорука успіху».

23 жовтня 2021 р. змагалися учні 7-9 класів,  30 жовтня 2021 року учні 10-11 класів.

Гарний настрій,  позитивні емоції та дружня атмосфера супроводжували всі конкурси, що проходили під наглядом поважного журі. В складі журі  були представлені викладачі кафедри фінансів і кредиту,  представники Управління освіти та представники АТ КБ «ПриватБанк», які є випускниками економічного факультету. Це директори Центрального та  Головного відділення Чернівецької філії АТ КБ «Приватбанк» Васильчук Адела Михайлівна та Гуцул Наталія  Іванівна.

Головою журі д.е.н., професором Нікіфоровим П.О. Всім учасникам були вручені цінні призи як від кафедри фінансів і кредиту, так і від наших спонсорів: весільних суконь «Vladiyan Royal», Мережі маркетів TOR-BA, АТ КБ «ПриватБанк», Гірськолижно-туристичному комплексу “Мигово”.

Всі учасники турнірі отримали подарунки від кафедри фінансів і кредиту та її партнерів.

8 жовтня 2020 року відбулася чергова зустріч викладачів з роботодавцями (представниками банківських установ, підприємницького сектору Буковини), випускниками та студентами, які навчаються на економічному факультеті ЧНУ імені Юрія Федьковича за освітніми програмами « Фінанси, банківська справа та страхування» бакалаврського та магістерського рівнів.  У ході обговорення змістовного наповнення освітні програм, їхньої структури запропоновані зміни щодо оптимізації складу навчальних дисциплін з метою поліпшення soft scills майбутніх фахівців з фінансів, банківської справи та страхування, а також активізації участі роботодавців регіону у викладанні професійних дисциплін студентів.

Впродовж першої половини червня 2020 р. викладачі та студенти кафедри провели ряд інтерв’ю та вебінарів для Департаменту розвитку Чернівецької міської ради в рамках «Чернівецького тижня фінансів»:

Кафедра фінансів і кредиту бере активну участь у заході «День відкритих дверей університету» (останній був проведений у новому форматі 20.04.2020, де кафедра прийняла активну участь на онлайн зустрічі «День відкритих дверей на економічному факультеті ЧНУ, що проводилася в рамках Дня відкритих дверей Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича).

2 травня 2020 р. доцент кафедри фінансів і кредиту Євген Ткач прийняв участь вебінарі, організованого за підтримки Департаменту розвитку Чернівецької міської ради в рамках проєкту «BukStartUp»;

6 березня 2020 року викладачі разом із успішними випускниками та студентами кафедри фінансів і кредиту провели зустріч із майбутніми абітурієнтами.

Викладач кафедри Брязкало А. Є. займається із школярами та популяризує  спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування» у Буковинський Малій академії наук учнівської молоді» (22 лютого 2020 р. на базі економічного факультету було проведено ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту НДР учнів академії).

26 травня 2019 р. кафедра фінансів і кредиту разом зі студентами приймала участь у «Науковому пікніку», де презентували мережах з учнями шкіл з метою рекламування  спеціальність «Фінанси, банківська справа і страхування».

23-24 квітня 2019 року кафедрою фінансів і кредиту був організований турнір – Кубок фінансиста, в якому приймали участь студенти та викладачі кафедри фінансів і кредиту, коледжу ЧНУ, Чернівецького індустріального коледжу, а також  коледжу економіки та дизайну.

У листопаді 2017 р. був проведений проект раунд-шоу, що організовувала кафедра фінансів і кредиту економічного факультету ЧНУ. В рамках проекту студенти  відвідували школу стартапів та стали учасниками навчальної програми для майбутніх бізнесменів «Education-Bukstartup»,  зустрічалися із представниками бізнесу.

24 листопада 2016 року викладачами кафедри фінансів і кредиту ЧНУ ім. Ю. Федьковича проведено Буковинський форум на тему «Фінансове забезпечення розвитку малого бізнесу».

21-23 листопада 2016 року викладачами кафедри фінансів і кредиту ЧНУ ім. Ю. Федьковича проведено Буковинський регіональний конкурс «Марафон бізнес-ідей», в якому прийняло участь більше 100 учасників.