ПОРТРЕТ ПРОФЕСІОНАЛА

«Фінансистом я би став – де цьому навчитись ?»

Ніхто не може повернутись і змінити свій старт.
Але кожен може стартувати зараз і змінити свій фініш !!

Відома приказка стверджує, що на три речі в світі людина може дивитись без зупину – на воду, вогонь та руки касира, що відраховує їй гроші! Мабуть саме тому люди стають моряками, пожежними чи фінансистами. Однак, в сучасному світі свої порядки. Так, якщо 25 років тому велика кількість людей бажала все ж таки стати моряками, то сьогодні найвищі позиції будь-якого рейтингу самих престижних та затребуваних професій займає професія «ФІНАНСИСТ». Чому? Відповідь очевидна, адже сучасну економіку вчені, політики, експерти називають “фінансономікою”, маючи на увазі домінуюче положення в економіці публічних (державних) фінансів та фінансів підприємств, банківської системи, яка “пропускає” через себе всі грошові потоки економіки. Та й гроші –  це універсальна субстанція економіки, її кров, а  їх “творення”, розподіл, використання – це, в першу чергу, сфера професійної діяльності і сфера відповідальності фінансів і фінансиста.

Для молоді, яка зараз закінчує школи, ліцеї, коледжі саме час задуматись над вибором професії. Якщо Ваше захоплення – точні науки, ви з цікавістю слідкуєте за новинами економіки та бізнесу, Ви – творча, нестандартно мисляча особистість чи просто маєте бажання вчитись, варто розглянути таку професію як фінансист. Тут відразу постає ряд питань, на які ми спробуємо дати відповідь.

Питання перше: «Хто такі фінансисти і де цьому можна навчитись?»

Фінансист – це спеціаліст, який розуміється в політиці, економіці, знає все про конкурентів і як фахівець повинен розпоряджатись грошовими коштами з метою збільшення капіталу. Його обов’язком є вкладати гроші в інвестиції, нерухомість, попередньо оцінивши можливий прибуток та ризики. Ну і важливим є той факт, що чим ближче ви до грошей, тим вища ймовірність заробити їх більше ( а це саме про фінансиста).

Де ж можна навчитись на фінансиста? Для цього не потрібно їхати в іншу країну, чи область (ба навіть місто). Адже на підготовку фінансистів спрямовані зусилля кафедри фінансів і кредиту економічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Друге запитання: «Що доведеться мені вчити як майбутньому фінансисту?»

Що ж тут все просто, оскільки університет це тільки перша сходинка до вершини високої піраміди «Фінанси», тому студенти спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування” з широкого спектра предметів вивчають базові фінансово-кредитні курси: “Фінанси”, “Гроші і кредит”, “Фінанси підприємства”, “Фінансовий аналіз”, “Банківська справа”, “Бюджетна система України”, “Податкова система України”, “Бухгалтерський облік у бюджетних установах”, “Страхування”, “Фінансові ринки” та ін., які є підґрунтям для подальшого засвоєння змісту професійно орієнтованих предметів, що дають змогу підготувати студентів до майбутньої професійної діяльності.

Тут дехто з Вас може справедливо зауважити «та ну вчиш, вчиш цю теорію, а який результат, якщо в реальному житті потрібні практичні навички та досвід роботи». І на цей випад у нас є достойна відповідь, адже на базі економічного факультету діє навчальний центр «ПриватБанку», створення якого є результатом старань керівництва університету, економічного факультету та працівників кафедри фінансів і кредиту. Тут майбутні фінансисти мають можливість отримати знання та сформувати навики практичної роботи, необхідні для роботи у банківському секторі. Крім того наші студенти проходять різноманітні практики на III, IV, V курсах у фінансових управліннях органів державної влади та місцевого самоврядування, у структурах фіскальної служби, в банках, страхових компаніях, кредитних спілках, на підприємствах тощо.

Думаємо для всіх буде цікавою відповідь на запитання «Які якості, як особистість, я отримаю здобуваючи фах фінансиста?». Скажемо відверто, однозначної відповіді на це запитання немає, однак, залежно від Вашого бажання вчитись та старанності, кожен зможе здобути щось цінне для себе, адже справжній фінансист крім якісної освіти та високого рівня інтелекту володіє особливими рисами характеру. Це, перш за все: вміння стратегічно мислити; думати глобально та не одинарно ; уміння аналізувати великі обсяги інформації; гнучкість та стійкість до стресів; здатність відстоювати свою позицію; лідерські якості та навики організатора.

Наступне складне питання «Де я зможу працювати, будучи фінансистом?»

З вирішення даної дилеми нам допомагають відомості про наших колишніх студентів. Так, випускники спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування” успішно працюють на престижних посадах у державних і недержавних фінансових установах, у тому числі в системі органів Державної фіскальної служби, Державного казначейства України, Державної фінансової інспекції України, Національного банку України, Пенсійного фонду України, провідних банках і підприємствах, страхових та аудиторських компаніях, у середніх і вищих навчальних закладах. І, взагалі, в умовах економічної нестабільності завжди є потреба в спеціалістах, які можуть запропонувати реальне вирішення економічних проблем, а наші випускники, безумовно спроможні на це.

Але Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича – це не тільки навчання, а й розумна та цікава організація студентського дозвілля. Адже університет наче великий вулик, де жодна хвилина не проходить без праці, а кожен день – без цікавих подій. З цією метою створені різноманітні організації, профспілки, наукова бібліотека, видаються газети, журнали, в яких зображаються і будні, і свята студентського життя. Тобто, крім навчання, кожен студент має можливість проявити себе й в інших сферах діяльності, таких як: творчість, мистецтво, спорт; виявити ораторські здібності. Крім того, надзвичайної краси архітектура, історичні пам’ятки створюють ніби маленьку епоху минулих тисячоліть. Таким чином, все загалом створює гармонійність та насиченість студентського життя, що не може не приваблювати будь-якого абітурієнта.

Підсумовуючи вище сказане зазначимо, якщо Ваша мета – стати фахівцем-фінансиcтом вищої кваліфікації, ви маєте задатки творчої, неординарно-мислячої, націленої на майбутнє особистості, кафедра фінансів і кредиту економічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича чекає саме на ВАС!!!