Органи Державної казначейської служби на сторожі фінансової безпеки держави

Стійкість функціонування економіки України в умовах війни вимагає чіткого зваження наявних і потенційних ризиків фінансовій безпеці, як успадкованих з диспропорцій довоєнного періоду, так і тих, що сформувалися внаслідок війни.

Одним із найвагомішим ризиком для фінансової безпеки України вважається неспроможність фінансових органів виконувати свої функціональні обов’язки на значній території через ризики та загрози: безпеці працівників4 знищення будівель та комп’ютерного обладнання, баз даних та/або робочих документів; неможливості потрапляння працівників на робочі місця для забезпечення фінансовими органами бюджетного процесу.

Але це не про органи державної казначейської служби, які працюють на випередження і забезпечують безперебійне виконання бюджету та обслуговування розпорядників бюджетних коштів.

Так студенти 1, 4 та 5 курсу економічного факультету спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» та студенти 2-3 курсу фахового коледжу  ЧНУ ім.. Юрія Федьковича дякуючи стейккхолдеру та багаторічному партнеру університету – Головному управлінню Державної казначейської служби у Чернівецькій області в особі його керівника Паскаря О.І. та працівників управління змогли взяти участь у наступних заходах на базі Головного управління Державної казначейської служби у Чернівецькій області:

1) зустрічі з практичними працівниками управління для студентів 1-5 курсу університету та коледжу, які розказали про структуру, функції органів Державної казначейської служби, а також особливості роботи в умовах військового стану;

2) лекції начальника управління обслуговування розпорядників бюджетних коштів з питань касового виконання бюджету.

Хочемо відмітити професіоналізм команди казначейства, які не зважаючи на зовнішні та внутрішні чинники відмінно виконують свою роботу і наближають перемогу кожен на своєму місці.

У ході панельної дискусії студенти зрозуміли, що навички отримані на онлайн і офлайн навчанні необхідні щоденно. Адже, сьогодні, 95% роботи казначейства з клієнтами – дистанційне обслуговування. Крім навиків фінансиста потрібні і певні технічні навики і певні лайфхаки з якими нами люб’язно поділилися професіонали казначейства.

Студенти зрозуміли про важливість та особливість роботи такого органу як  ДКСУ, а також задумались про проходження практики у казначействі. І сьогодні ми знаємо, що органи Казначейства роблять все можливе щоб не зупинився бюджетний процес, щоб ми змогли отримати зарплати, пенсії і стипендії  і що фінансовій системі потрібні фахівці спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».

P.S.: в сучасних умовах така комунікація стала можливістю молоді познайомитись ближче, обмінятися думками та студентам коледжу дізнатися більше про навчання в університеті. І навіть зпланувати наступну зустріч у нового стейкхолдера.  Далі буде…..

Репортаж підготували: к.е.н. доценти кафедри фінансів і кредиту Корбутяк А.Г., Сокровольська Н.Я., Третякова О.В. та завідувач економічного відділення коледжу ЧНУ викладач вищої категорії, методист Гіщук О.С.