Відбулась зустріч студентів економічного факультету з директором Чернівецького підрозділу Центру місцевого самоврядування

31 березня в стінах економічного факультету ЧНУ ім. Юрія Федьковича відбулася зустрічі студентів першого курсу економічного факультету з метою поглиблення знань з теми: «Сутність, мета і завдання регіональної економічної політики» (курс «Регіональна економіка») з директором Чернівецького підрозділу Центру місцевого самоврядування Тетяною Татарчук.

На цій зустрічі було висвітлено особливості реалізації та спрямованість процесів децентралізації як складової реформування державної регіональної економічної політики; визначено специфіку та потенціал впливу децентралізації на стимулювання економічного зростання територіальних громад в Україні в цілому та в Чернівецькій області зокрема.

На запит аудиторії Тетяною Татарчук розкрито пріоритети формування економічних стимулів до саморозвитку та стимулювання економічного зростання територіальних громад Чернівецької області.

Студенти-економісти, серед яких є представники майже усіх областей України, особливо жваво обговорювали специфіку кожного з етапів процесу децентралізації (2014-2017 рр.) у нашому регіоні, механізм передачі повноважень та бюджетних надходжень від державних органів до органів місцевого самоврядування, методику утворення об’єднаних територіальних громад; цікавились реальними позитивними результатами від наділення територіальних громад більшими ресурсами, і, зокрема, конкретними прикладами по так званих об’єднаних територіальних громадах-піонерах, утворених у нашому регіоні у 2014-2015 роках; цікавились прогнозованою кількість районів Чернівецької області після проведення децентралізації та адміністративно-територіальної реформи.

Студенти економічного факультету висловили запит щодо регулярності таких зустрічей та особливо після завершення етапу добровільного утворення територіальних громад та переходу до так званого адміністративного етапу.

Адміністрація та студенти економічного факультету висловлюють щиру вдячність Тетяні Татарчук за змогу доторкнутися в інформаційному сенсі до реальних процесів в регіональній економічній політиці Чернівецької області.

Дидекторм Тетяну Татарчук, яка до цього обіймала посаду начальника відділу регіонального розвитку та фінансового моніторингу Чернівецької обласної ради та начальника відділу інвестицій та міжнародних зв’язків Чернівецької міської ради Тетяну Татарчук.