Пополяризуємо економічну освіту: підсумки регіонального вернісажу учнівських бізнес-ідей «Стартап юніор».

Сьогодні економічна освіта – є необхідною умовою формування соціальних компетенцій, озброєння учнів навичками адаптації до соціальних змін. Зустрічі та робота над спільними проєктами викладачів економічного факультету з школярами посилюють економічну компетентність молоді та є дієвою профорієнтаційною комунікацією з майбутніми абітурієнтами.

Доцентка кафедри економічної теорії, менеджменту і адміністрування Тетяна ЗАВОЛІЧНА виступила співорганізатором проведення фінального етапу 7-го  Регіонального вернісажу учнівських бізнес-ідей «Стартап юніор». Щорічно вернісаж проводиться з ініціативи ПППОЧО за підтримки «Інституту модернізації змісту освіти» МОНУ, Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації, економічного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, а також за участі інших територіальних органів виконавчої влади, державних установ, громадських організацій. Конкурс має на меті формування підприємницьких якостей серед учнівської та студентської молоді та презентацію бізнес-ідей для підприємницької діяльності чи соціального проєкту, їхніх стратегій реалізації та промоції.

Цього року у фіналі вернісажу команди закладів загальної середньої та передвищої освіти Чернівецької області представили 9 найбільш інноваційних й актуальних бізнес-проєктів. Більшість презентованих ідей виникли як реакція на виклики, які постали перед українським суспільством за останній рік. Так учасники розробили концепт виготовлення зарядних пристроїв для українських військових, магазину декоративних свічок, пошиття світловідбивального одягу тощо. Також майже в усіх проєктах присутня соціальна складова, що особливо цінно в сучасному світі.

Оцінювання учнівських бізнес-ідей здійснювало компетентне журі: Ігор Губатюк, президент Буковинського центру економічної освіти та бізнесу, кандидат економічних наук, голова журі; Наталія Куриш, заступник директора з науково-навчальної роботи ІППОЧО, кандидат педагогічних наук, секретар журі; Богдан Лукань, генеральний директор філії MINIBOSS BUSINESS SCHOOL, LEONARDO ART SCHOOL ta Royal British School у місті Чернівці; Віталій Паздрій, генеральний директор компанії інтелектуальних технологій, викладач кафедри стратегії підприємств КНЕУ; Тетяна Заволічна, доцент кафедри економічної теорії та менеджменту економічного факультету ЧНУ ім. Ю.Федьковича, кандидат економічних наук; Ірина Унгурян, завідувач кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППОЧО, кандидат педагогічних наук; Іван Климюк, методист НМЦ предметів природничо-математичної та інформаційно-технологічної освітніх галузей ІППОЧО; Ярослава Малинська, приватний підприємець, директор школи краси Slava Studio.

Переможцями Регіонального вернісажу учнівських бізнес-ідей «Стартап юніор – 7» у відповідних номінаціях стали:

– «Здорова Україна» – команда Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну, бізнес-ідея «Вело-драйв»;

– «Надія України» – команда Чернівецького політехнічного фахового коледжу, бізнес-ідея «Polytech Hub»;

– «Наполегливість» – команда Чернівецького ліцею №17 «Успіх», бізнес-ідея «Виготовлення декоративних свічок»;

– «Оригінальний підхід» – команда Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст. №3, бізнес-ідея «Ательє з пошиття та ремонту одягу для домашніх улюбленців “СТИЛЬНІ DOGS & CATS”»;

– «Нові віяння» – команда Чернівецького ліцею №18, бізнес-ідея, соціально-шкільний проект –  «Стань помітним»;

– «Технологічний прорив» – команда Чернівецького ліцею №1 математичного та економічного профілів, бізнес-ідея «LightPower»;

– «Креативна ідея» – команда Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст. №31, бізнес-ідея «ECOWORK»;

– «Творчий підхід» – команда Чернівецького військово-спортивного ліцею, бізнес-ідея «Unique (інтернет-магазин)»;

– «Оптимістичний погляд» – команда відокремленого структурного підрозділу «Кіцманський фаховий коледж закладу вищої освіти «Подільський державний університет», бізнес-ідея «Королівський рибалка» (ресторан страв з морепродуктів).

Фіналісти вернісажу нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА й призами від меценатів конкурсу. Окрім цього, учасники фінального етапу взяли участь у тематичній вікторині, за перемогу в якій також отримають подарунки. Учителів/викладачів-наставників команд-фіналістів відзначено подяками Департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА. А учнів команд та їх друзів ми чекаємо в родині економічного факультету ЧНУ ім.Ю.Федьковича!