Перемога в національному фіналі проєкту «Відновлення через соціальне підприємництво»

22 червня 2024 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся національний фінал проєкту «Відновлення через соціальне підприємництво».

83 команди з 24 навчальних закладів 10 областей та міста Києва змагались за вихід в Startup Pre-Accelerator від Junior Achievement Ukraine (JA Ukraine).

За результатами конкурсу учасники представили свої ідеї та проєкти, спрямовані на вирішення актуальних соціальних, культурних та екологічних проблем.

15 проєктів українських студентів отримають гранти на розробку та запуск соціальних підприємств у розмірі двох тисяч євро.

У півфіналі взяли участь 11 команд, зі складу студентів різних факультетів та коледжу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, з яких три пройшли у фінал, що є найкращим результатом серед усіх навчальних закладів – учасників конкурсу найкращим результатом.

Переможцями конкурсу бізнес-ідей від Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича стали дві команди.

Команда «Спектрум» з ідеєю шифратора аналогового відеосигналу, який забезпечує конфіденційність інформації. Учасники команди – КРУК Володимир, КРІГАН Маріан, САЛЕГА Олександр, ЗИНУК Сергій. Технічний куратор – Юрій Костянтинович ГАЛУШКО (ОП «Метрологія інформаційна техніка» інститут фізико-технічних та комп‘ютерних наук).

Команда «Віддих» ‑ запропонувала виготовлення спеціалізованого блокноту для поліпшення ментального здоров’я підлітків. Автор ідеї здобувачка освітньої програми «Економіка та організація бізнесу» 4 курсу економічного факультету – Ольга УНГУРЯН.

При цьому варто зазначити, що участь у конкурсі «Відновлення через соціальне підприємництво» від Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича брали такі команди:

1. Команда «Інклюзивна ініціатива» (ОП «Менеджмент туристичної індустрії», «Середня освіта (Географія)» – географічний факультет, «Середня освіта» (Математика) – факультет математики та інформатики) з ідеєю створення Музею українсько-російської війни (автори ідеї – Катерина ШИЛОВА, Каріна ГИРБУ, Олександр КОЧУРКА, Ганна ШТЕФУРЯК, Андрій ПІДГІРНИЙ, Петро КАРПОВИЧ).
  2. Команда «Шалені Бджілки» (ОП «Економіка та організація бізнесу» економічний факультет) з ідеєю створення QR-кодів, які б розкривали історію назв вулиць (автори ідеї – Олександр ТАБАК, Анастасія ЧЕРНЕЙ, Анна ПАЛАМАРЮК, Валентин ТРИПАДУШ, Роман ЛАКАТУШ, Василь БОГДАНЮК).
  3. Команда «КетКафе» (ОП «Економіка та організація бізнесу» економічний факультет) з ідеєю створення настільної гри для закладів громадського харчування (автори ідеї – Єлізавета СТЕФАНЕСІЙ, Едуард ПОКЛІТАР).
  4. Команда «Вартові надії» (ОП «Управління персоналом та економіка праці» економічний факультет) з ідеєю створення центру психологічної підтримки для дітей, які постраждали внаслідок війни (автори ідеї – Яніна ВОВЧОК, Ольга КРУЛІК, Оксана ІВАНІЧЕК, Уляна НИКОРЯК, Яна ТРАЧУК, Максім ГЛИВКА, Анна КАТАН).
  5. Команда «Соціальні зміни» (ОП «Управління персоналом та економіка праці» економічний факультет) з ідеєю реставрації і продажу антикварних меблів (автори ідеї – Олександр ЗАХАРЧУК, Христина КУШНІР, Нікіта ФЕРЧУК).
  6. Команда «Адаманти» (ОП «Міжнародний туризм» географічний факультет) з ідеєю створення туристичної агенції зі спектром послуг орієнтованих на інклюзивного туриста (автори ідеї – Костянтин ІВАЩУК, Валерія ФОРТІ, Оксана ЧОРНЕЙ, Яна СТОКОЛОС).
  7. Команда «Екостиль» (ОП «Міжнародний туризм» географічний факультет) з ідеєю пошиття одягу з конопляної тканини (автор ідеї – Дарина ПАВЛІЙ).
  8. Команда «UNITY» з ідеєю медичної робототехніки для людей з обмеженими можливостями ВСП «Фаховий коледж ЧНУ імені Юрія Федьковича» (автори  ідеї – Дмитро ПОНОМАРЕНКО, Андрій МОТРЮК).
  9. Команда «Драйвери» (ОП «Економіка та організація бізнесу» економічний факультет) з ідеєю створення центру психологічної допомоги, який працював би з ПТСР (автори ідеї – Андрій БІЛАК, Марія ГЕОРГІУ, Володимир ЧОВГАН, Дар’я ТИМОФЕЄНКО, Максим КАПЛІЙЧУК).

Участь у проекті «Відновлення через соціальне підприємництво» – це унікальна можливість здобути знання з підприємництва, опанувати актуальні навички під наставництвом професіоналів та отримати стартовий капітал для апробації власної ідеї.

Відповідальними викладачами, які працювали над підготовкою команд були доцентки економічного факультету, кандидатки економічних наук Наталя ФІЛІПЧУК, Любов ВОДЯНКА, Валентина ПІДГІРНА