Літня школа «Принципи справедливого розвитку під час процвітання та під час кризи» (на базі Лодзинського університету (Польща)

Участь студентів спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» економічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у Літній школі «Принципи справедливого розвитку під час процвітання та під час кризи» (на базі Лодзинського університету (Польща)

Студенти спеціальності «ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ» економічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича беруть участь у Літній школі «Принципи справедливого розвитку під час процвітання та під час кризи» (на базі Лодзинського університету (Польща).

Лекції поділені на три модулі: суть справедливого розвитку, складові справедливого розвитку та очікування щодо справедливого розвитку в періоди процвітання та під час криз.

27 липня було проведено вступну лекцію, яку провів професор Ришард Пясецький на тему «Виклики справедливого розвитку у світі», де було висвітлено актуальні питання економіки в сучасних реаліях, а також розглядали війну в Україні та її вплив на сучасний світ.

Другого дня найцікавішою лекцією, яка піднімає питання важливе в сьогоднішній світовій економіці та України зокрема, професора Махмута Текче «Економічні санкції та міжнародна торгівля». Під час лекції було розкрито як економічні санкції впливають на торгівлю, а також як такі санкції впливають на відносини між державами.

Проведена лекція професором Джоаною Вашковською – Куною  висвітлила питання ролі наукомістких послуг у посиленні економічної стійкості та сталого розвитку.

Наступною лекцією, що припала до душі проводила викладач міжнародного інституту бізнесу Джолін Джарайсе щодо принципів сталого процвітання та економічного зростання, а також щодо підприємств які виступають каталізаторами процвітання країни. А також важливу тему піднімав професор Мірон Волніскі із лекцією щодо наслідків розвитку війни між Росією та Україною, та як вони вплинуть на всю міжнародну спільноту.

Підбиваючи підсумки Літньої школи, слухачі безмежно задоволені своєю участю, адже це цікаві лекції від провідних лекторів, що дозволяють познайомитися із досвідом інших країн оскільки учасниками цієї школи є викладачі та студенти із різних куточків світу, а саме: Польщі, Бразилії, Еквадору, Туреччини, Непалу. А також піднімають економічні та іншого роду важливі питання, які є актуальні сьогодні, враховуючи війну в Україні, а також реакцію світу на неї, питання охорони природи, а також дотримання і виконання цілей сталого розвитку тощо.

Щиро вдячні проф. Ю.М. Лопатинському (координатору Літньої школи від ЧНУ) за надану можливість отримати нові знання та досвід.