Ґендерна рівність та якість менеджерських рішень: гостьова лекція експертки Юлії Грицку-Андрієш

18 березня цього року студенти-менеджери груп 273-1 та 273-2 на лекційному онлайн занятті з курсу «Лідерство та добробут» мали круту можливість отримати низку практичних лайфхаків з питань впливу ґендерного чинника на ефективність управлінських рішень. Запрошеною спікеркою була  Юлія Грицку-Андрієш -к.е.н., менеджерка з гендерної рівності та соціальної інклюзії Програми USAID з підтримки аграрного та сільського розвитку АГРО;  радниця голови Чернівецької обласної ради з питань гендерної рівності та етнічного порозуміння та стейкголдерка кафедри економічної теорії, менеджменту і адміністрування.

Тема лекції: «Що таке «жіноче» лідерство і як це може вплинути на економічний розвиток України»:

  • Студенти досліджували дефініції та руйнували стереотипи щодо поняття «ґендер». Цікавим фактом є те, що вперше цей термін застосувала суддя Верховного суду США Рут Бейдер Гінзбург в захисті чоловіка.
  • Аналізували світові тенденції гендерної рівності та соціальної інклюзії.
  • Дискутували щодо стану «State of play Україна». Фактом є те, що за минулий карантинний рік, частка відкритих ФОПів жінками склала на 5% більше від підприємств, відкритих чоловіками.
  • Ознайомилися з тенденціями дотримання ґендерного балансу на місцевому рівні.

Відповідаючи на питання студентів експертка Юлія Грицку-Андрієш розповіла про свій успіх в проєктному менеджменті та запросила наших другокурсників долучитися до написання та адміністрування проєктів для ОТГ нашої області. 

Кафедра економічної теорії, менеджменту і адміністрування в підготовці фахівців орієнтується на компетенції «керівника 5-го рівня» – лідера-менеджера, який дає змогу компанії зробити якісний стрибок та  перейти в розряд великих. Сьогодення від бізнесу вимагає дотримання ґендерного  балансу, який дозволяє керівним органам краще розуміти потреби ринку і забезпечує більш якісний процес прийняття рішень. Показово, що під час онлайн-зустрічі з генеральним директором Конфедерації Європейського бізнесу Маркусом Бейрером та представниками європейських компаній Прем’єр-міністр Денис Шмигаль серед пріоритетів майбутньої Національної економічної стратегії  до 2030 року назвав й гендерний баланс (https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3208422-amerikanska-torgovelna-palata-nazvala-golovnu-pereskodu-dla-biznesu-v-ukraini.html). За словами очільника уряду: «Ключовими пріоритетами стратегії є європейська та євроатлантична інтеграція, верховенство права, захист приватної власності, гендерна рівність та абсолютна нетерпимість до корупції, економічна свобода – чесна конкуренція, рівні умови для бізнесу та вільний рух капіталу, а також інституційна спроможність».

Галерея