Вручення сертифікатів внутрішньо переміщеним особам про завершення навчання з бізнесу на економічному факультеті

24 червня 2022 року в Шевченківській залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулося вручення сертифікатів про завершення навчання учасникам соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб в місто Чернівці.

П’ять тижнів в травні та червні на економічному факультеті внутрішньо переміщені особи проходили навчання за програмою «Підприємництво та організація власного бізнесу» в рамках міжнародного проєкту «Норвегія-Україна».

За мету проведення такого пілотного проєкту в Чернівецькому університеті Роман Грешко та Олександр Саєнко вбачають зменшення впливу негативних соціально-психологічних наслідків переміщення жителів з тимчасово окупованих територій або з територій, де велися або ведуться бойові дії, в місто Чернівці та посилення спроможності учасників до самореалізації через працевлаштування або відкриття власного (сімейного) бізнесу.

Ректор університету Роман Петришин та декан економічного факультету Руслан Білоскурський вручили сертифікати про завершення програми 25 випускникам з Київської, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської, Донецької, Херсонської, Миколаївської, Харківської областей.

Слухачі програми здобували нові знання, навики та досвід на навчальних модулях Менеджмент в малому бізнесі, Оподаткування в малому бізнес, Правові засади бізнесу, Бізнес-планування, Кредитування малого бізнесу, Мотивація та внутрішні ресурси, Маркетинг та просування, ІТ в малому бізнесі, Кар’єра та технології працевлаштування.

Окрім навчальної складової, для учасників організовано й ряд заходів соціальної адаптації, зокрема мотиваційні тренінги, зустрічі із підприємцями, тренінги із особистісного росту, із організації власної справи та здійснення підприємницької діяльності.

В процесі навчання також були проведені й консультативні семінари спільно з Чернівецькою філією обласного центру зайнятості та кадровим агентством щодо вивчення ринку праці міста Чернівці, методів пошуку роботи, написання резюме та проведення співбесіди. В місті Чернівці виконавцями програми були Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, ГО «Центр економічного розвитку та соціальної адаптації», за організаційної підтримки Міжнародного фонду соціальної адаптації та фінансування Університету Норд та Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія.