Звернення Вченої Ради Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Шановні студенти, викладачі та співробітники!  Дорогі друзі, колеги, наші українські й міжнародні партнери!

З 24 лютого 2022 р. Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Попередні пропагандистські вигадки від 2014 р. про «гражданскую войну в Украине», «Россия – миротворец» й інші підступні прийоми гібридної війни відкинуто. З цього дня очевидно: Росія – агресор, російські військові – окупанти, а кожен, хто підтримує дії російських збройних сил та їх агентів на території нашої країни, – допомагає творити злочини проти України, проти людяності й людства.

Розрахунки ворога на швидку й легку перемогу зазнають краху. Збройні сили України, Національна гвардія та сили територіальної оборони ведуть запеклі бої, героїчно захищаючи Вітчизну.

Наші студенти та співробітники роблять усе можливе задля  збереження  незалежності України, світлого майбутнього для  наступних поколінь: одні – зі зброєю в руках, інші активізували волонтерський рух на підтримку Збройних сил України та захист територіальної цілісності держави.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича вже надав приміщення родинам, які залишили території, що опинилися на передовій лінії бойових дій.

Зараз всі і все має працювати на нашу Перемогу. Росте реальна підтримка з боку країн ЄС і НАТО, всього цивілізованого світу. Наші Збройні сили посилюються новими воїнами та сучасною зброєю. Ми закликаємо всіх громадян і світове співтовариство стати на захист України і вимагаємо рішучих дій на нашу підтримку.

Україна вистоїть й переможе!