Викладач кафедри економічної теорії, менеджменту і адміністрування здійснив навчальний візит до Польщі та Німеччини

З 4 по 9 червня в рамках Громадської школи дієвих практик ЄС (Рівень B: Інтелектуальна власність) викладач кафедри економічної теорії, менеджменту і адміністрування к.е.н. Кузьмук Ігор Ярославович здійснив інтенсивну навчальну поїздку до Польщі та Німеччини, що завершувала чотиримісячне навчання в Україні в галузі інтелектуальної власності (в контексті Угода про асоціацію ЄС-Україна).

Протягом одного насиченого тижня група з 20 представників українських ВНЗ, громадських організацій та ЗМІ серед багатьох зустрічей у Варшаві, Берліні та Мюнхені обговорила питання захисту прав інтелектуальної власності з представниками Федерального міністерства юстицій та захисту прав споживачів Німеччини та Міністерства культури та національної спадщини Польщі, а також з організаціями громадянського суспільства: ZAiKS, iRights.info та Wikimedia Deutschland. Надзвичайно важливою стала зустріч з д-ром Андреасом Протманом, головою Цільової робочої групи по Україні Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, щоб обговорити роль Німеччини в процесі української асоціації з ЄС.

В останній день навчальної поїздки, логічним завершенням подорожі стало відвідання Європейського патентного відомства та Інституту інновацій та конкуренції імені Макса Планка. Навички та знання, отримані в рамках навчальної поїздки, дієво допоможуть посилити участь громадянського суспільства у реформуванні системи захисту прав інтелектуальної власності в Україні.