Відкрито конкурс на подання заявок в рамках програми ERASMUS+ в Університет імені Фрідріха Шіллера (м. Єна, Німеччина) у зв’язку з тим, що університетом-партнером виділено для ЧНУ додатково 2 стипендії

До участі у конкурсі допускаються: студенти 2-х та 3-х курсів бакалаврської програми та студенти, які навчаються на 1-му році магістерської програми (1,5 або 2 роки навчання в магістратурі)

Кількість місць та тривалість обміну:  

 • 2 стипендії для студентів всіх рівнів по 5 місяців;

В рамках проекту участь у конкурсі можуть взяти  студенти таких інститутів / факультетів:
1. Інститут біології, хімії та біоресурсів
2. Географічний факультет
3. Факультет педагогіки, психології та соціальної роботи
4. Економічний факультет
5. Факультет фінансів, підприємництва та обліку
6. Факультет математики та інформатики
7. Факультет іноземних мов
8. Факультет історії, політології та міжнародних відносин
9. Філологічний факультет
10. Юридичний факультет

Кандидати повинні відповідати таким вимогам:   

 • бути студентом вищевказаних інститутів / факультетів;
 • володіти німецькою мовою не нижче рівня В1 або англійською мовою (для англомовних курсів) не нижче рівня B1;
 • мати високі академічні показники.

Необхідні документи (всі документи подаються АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ)   для студентів:

 • CV (Europass)
 • копія першої сторінки закордонного паспорту
 • мотиваційний лист (максимальний обсяг – 1 стор. у форматі А4)
 • офіційний сертифікат про підтвердження знання німецької мови – не нижче рівня В1 (Goethe-Zertifikate, TestDaF, DSD I або II, DSH 1 або DSH 2 тощо) або англійської мови (для англомовних курсів) – не нижче рівня B1 (TOEFL, IELTS тощо (надається перевага) або сертифікат виданий відділом міжнародних зв’язків**)
 • довідка про навчання, котра перекладається самостійно англійською мовою та завіряється у ВМЗ
 • *план навчання в Єнському університеті (Learning Agreement for Studies) для студентів
 • виписка з оцінками та кредитами з кожного предмету (Transcript of Records), котра перекладається самостійно англійською мовою та завіряється у ВМЗ (індивідуальний план студента для студентів-бакалаврів, додаток до диплому бакалавра для студентів-магістрів).

*в плані навчання необхідно набрати мінімум 30 кредитів!
** Для тих, хто не має жодного із згаданих сертифікатів на знання німецької мови, є можливість отримати його в ЧНУ. Для цього необхідно завчасно звернутися з цим проханням до лекторки ДААД, пані Каті Бруннер, за електронною адресою: brunner@gedankendach.org. У листі потрібно вказати ім’я, прізвище, факультет, номер мобільного телефону. Звертатися просимо тільки тих, хто володіє німецькою мовою вище середнього рівня.
** Для отримання сертифікату з англійської мови Вам необхідно своєчасно звернутися до Сафтюк Валерії Валеріївни за електронною адресою interof@chnu.edu.ua з метою реєстрації на тест. У листі необхідно вказати ім’я, прізвище, факультет та номер мобільного телефону. Звертатися просимо тільки тих, хто володіє англійською мовою вище середнього рівня.

Документи надсилаються до 28 листопада 2017 року (до 23:59) у сканованому варіанті (у порядку згідно списку, одним файлом у форматі PDF) електронною поштою на адресу відділу міжнародних зв’язків (interof@chnu.edu.ua).

Тема листа повинна бути вказана англійською мовою: ERASMUS_PLUS_UNIVERSITY_OF_JENA_ПРІЗВИЩЕ_ІМ’Я_ФАКУЛЬТЕТ

Будь-які документи, надіслані після вказаного терміну, не будуть прийняті до розгляду.

Протягом тижня кандидатам буде повідомлено про те, чи їх кандидатура згідно всіх вимог правилам мобільності студентів та викладачів була номінована як кандидат від ЧНУ для участі в стипендіальній програмі. Учасники, які не пройшли відбір, не отримують жодного повідомлення.    Прийняття остаточного рішення щодо рекомендованих кандидатур здійснює Єнський університет імені Фрідріха Шiллера, про що повідомляє відібраних стипендіатів.

З коштів проекту стипендіатам щомісячно виплачуватиметься стипендія та буде відшкодовано транспортні витрати.

Перелік курсів німецькою мовою для складання індивідуального плану навчання в Єнському університеті можна знайти тут: https://friedolin.uni-jena.de/qisserver/rds?state=user&type=0&topitem=    

Перелік курсів англійською мовою для складання індивідуального плану навчання в Єнському університеті можна знайти тут: https://friedolin.uni-jena.de/qisserver/rds?state=user&type=0&topitem=&noDBAction=y&init=y    

Детальна інформація про Єнський університет: https://www.uni-jena.de/