Участь у зимовій школі «Соціальні та економічні аспекти національних та глобальних проблем здоров’я» (на базі лодзинського університету (Польща)

Студенти спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» економічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича беруть участь у Зимовій школі «Соціальні та економічні аспекти національних та глобальних проблем здоров’я» (на базі Лодзинського університету (Польща).

Лекції поділені на три модулі: організація системи охорони здоров’я населення, вплив звичайних потрясінь на психічне самопочуття та спосіб життя суспільства та глобальна відповідь на глобальні виклики.

31 січня було проведено вступну лекцію, яку провів професор Ришард Пясецький на тему «Виклики світової економіки у світлі пандемічної кризи», де було висвітлено актуальні питання економіки, в умовах пандемії, зокрема проблеми малого та середнього бізнесу із настанням локдауну, а також шляхи та методи подолання кризи.

Докторами філософії Клаудією Зелінською-Лонт і Павелом Лонтом на проведених лекціях висвітлено  важливе питання сьогодення, а саме як заробляти гроші на пандемії. Все це супроводжувалось цікавою презентацією та спікери провели активний діалог із учасниками школи. Це досить цікаво, адже учасники з різних країн діляться власними думками та досвідом щодо теми пандемії.

Проведена лекція доктором філософії Кармен Амілією Корал висвітлила питання економічних, соціальних та медичних проблем Андського співтовариства націй, метою якого є: сприяння розвитку країн-учасниць за допомогою їх інтеграції та соціально-економічного співробітництва; прискорення економічного росту і забезпеченню зайнятості; створення латиноамериканського спільного ринку.  Останню лекцію провів Луїс Ренато Монто Пера, на якій розповів про антропофагію в сучасному світі.

Наступними були лекції,  присвячені питанням збереження здоров’я. Доповідачами виступали професор Марія Сесілія Манчіні та викладач міжнародного інституту бізнесу Джолін Джарайсе та Лучія Ланже. Вони відкрили для слухачів новий погляд на здоров’я в цілому та економічну складову, яка відіграє неоднозначну роль у системі охорони здоров’я.

Підбиваючи підсумки перших трьох днів Зимової  школи, слухачі безмежно задоволені своєю участю, адже це цікаві лекції від провідних лекторів, що дозволяють познайомитися із досвідом інших країн, оскільки учасниками цієї школи є викладачі та студенти із різних куточків світу, а саме: Польщі, Бразилії, Еквадору, Італії, Туреччини тощо. Із нетерпінням очікуємо наступних лекцій та чудових спікерів.

Щиро вдячні проф. Ю.М. Лопатинському (координатору Зимової школи від ЧНУ) за надану можливість отримати нові знання та досвід.