Участь делегації економічного факультету в норвезько-українському симпозіумі

22-23 травня 2017 року делегація Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича взяла участь в ІІІ науково-практичному симпозіумі “Норвезько-українське співробітництво: освіта, дослідження та бізнес”, який проводився в НУ “Львівська політехніка” в партнерстві з Університетом Норд за організаційної та фінансової підтримки Міжнародного фонду соціальної адаптації та Королівства Норвегії.

Університет представляли ректор Мельничук Степан Васильович та представники економічного факультету – декан Білоскурський Руслан Романович, заступники декана Грешко Роман Ігорович та Філіпчук Наталія Василівна, завідувач кафедри міжнародної економіки Саєнко Олександр Сергійович, доцент кафедри фінансів і кредиту Харабара Віолетта Миколаївна.

Перший день симпозіуму розпочався з вітальних слів Посла Королівства Норвегії Уле Тер’є Хорпестада, міського голови Львова Андрія Садового, ректора Львівської політехніки Юрія Бобало, президента МФСА Володимира Рубцова, координатора проектів з Університету Норд Анатолія Бурмістрова. Протягом дня свої дослідження презентували представники численної делегації із норвезьких університетів та бізнесу, ректори та представники університетів-учасників Норвезько-українського альянсу університетів, громадські організації. Доповіді охоплювали питання міжнародного співробітництва в галузі освіти і наукових досліджень, а також обговорення міжнародних проектів за участі університетів Норвегії та України.

В другий день симпозіуму відбувся науково-практичний семінар, на якому представники навчальних закладів, громадських організацій, норвезькі викладачі презентували результати та досвід реалізації проекту за останні три роки в 16 містах України. Із доповіддю про досвід та особливості перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців в Чернівецькому національному університеті виступив і координатор проекту в місті Чернівці, заступник декана економічного факультету Грешко Р.І. Протягом семінару учасниками проаналізовано ряд проблем та обговорено шляхи їх вирішення, окреслено перспективи міжнародного співробітництва в рамках Норвезько-українського альянсу університетів.