Студенти економічного факультету взяли участь в Українсько-норвезькій літній школі

З 3 по 22 липня в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулася Українсько-норвезька літня школа, в рамках якої десять українців вивчали норвезьку мову, а норвежці, котрі завітали до Чернівців, – українську. Економічний факультет університету представили активістки студентського наукового економічного товариства Ляльчук Ірина та Євчук Христина-Ірина.

Спільними силами Українсько-Скандинавського Центру, Чернівецького національного університету, НУО “Maidan Norway” та Посольства Королівства Норвегія в Україні, 10 українців, 9 норвежців та 1 американець впродовж трьох тижнів слухали цікаві лекції з української історії, культури та літератури, економіки. Окрім цього, учасники школи взяли участь у тренінгу п’ятикратного номінанта на Нобелівську премію миру, конфліктолога та професора академії Нансена, Стейнара Брюна (Steinar Bryn), слухали лекції українського депутата та журналіста Сергія Лещенка, першого секретаря Посольства Королівства Норвегія в Україні Сігбйорна Літланда (Sigbjørn Litland), норвезького художника Бйорге Шестада (Børge Kjeldstad) та інших не менш цікавих постатей.

Протягом цієї літньої школи учасники ще й подорожували Україною. Глибоко запала в душу не лише іноземцям, а й українцям краса Хотинської та Кам’янець-Подільської фортець, запам’яталась архітектура та колорит м. Коломиї та м. Яремче, вразила приголомшлива краса українських Карпат, не кажучи вже про славне місто Лева, яке назавжди причарувало своїх гостей.

По закінченню українсько-норвезької літньої школи всі її учасники залишились неймовірно задоволені, вражені красою Резиденції та архітектурою нашого міста та сповнені бажанням розвиватись. Українці захопилися Скандинавією і вже планують свої перші поїздки, а норвежці закохалися в Україну та українську мову й обіцяють і надалі продовжувати її вивчення.

Щира подяка організаторам за унікальну можливість вивчення норвезької мови та культури з її носіями, адже це обмін безцінним досвідом та ще один крок до розширення співробітництва між Україною та Норвегією.