Стажування в Університеті імені Карла Франца (місто Грац, Австрія)

Історія співпраці між Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та Грацьким університетом імені Карла Франца бере свій початок з 2012 року, коли була підписана перша угода про співпрацю між нашими навчальними закладами.

Співпраця стосується насамперед таких галузей, як економіка, юриспруденція, історія. Основними формами співпраці є програми обміну студентами та викладачами, а саме Еразмус Мундус, Австрійська академічна служба обмінів, Еразмус+ КА107. Варто зазначити, що в рамках порівняно нової програми Еразмус + за останні 2 роки на навчанні та стажуванні в Граці перебувало 12 студентів та 4 викладачів нашого університету, а це є одним із найкращих результатів для нашого університету за цією програмою.

З 8 по 12 травня 2017 року завідувач кафедри міжнародної економіки доцент Cаєнко Олександр Сергійович та начальник відділу міжнародних зв’язків університету Луканюк Сергій Михайлович пройшли стажування в рамках міжнародної програми мобільності Еразмус+ в Грацькому університеті.

Мета стажування доцента Саєнка О.С. полягала у вивчені досвіду функціонування Шумпетерівського центру при Інституті економіки університету м. Грац, а також поширення знань про життя та наукову спадщину Й. Шумпетера протягом його перебування в Чернівецькому університеті (1909-1911 рр.). Так, результати дослідження чернівецького періоду життя та творчості Й. Шумпетера презентовано на лекції для співробітників та студентів центру, проведено ряд зустрічей з метою обговорення спільних заходів та перспектив співпраці з директором Шумпетерівського центру Грацу проф. Річардом Штурном, проф. Хайнцом Курцом, проф. Крістіаном Герке, асистентом Йоханою Пфайфер. Домовлено, що вже у вересні цього року представники університету міста Грац приїдуть до Чернівців з метою проведення спільного дослідження наукової спадщини Й. Шумпетера та його послідовників в Науковій бібліотеці нашого університету, а у вересні 2018 року заплановано спільну міжнародну наукову конференцію.

Метою стажування Луканюка С.М. було участь в міжнародному тижні (семінари, тренінги, доповіді, презентації та інше) для співробітників відділів міжнародних зв’язків університетів партнерів. В заході взяли участь представники 15 європейських університетів, серед них Університет Південної Данії (Данія), Університет міста Жадар (Хорватія), Університет святих Кирила та Мефодія (Болгарія), Університет Коїмбри (Португалія), Каунаський технологічний університет (Литва) та інші. Серед основних тем для обговорення слід виділити наступні: процедура визнання оцінок здобутих в рамках навчання по обміну, регіональна співпраця та гранти для Південно-Східної Європи, управління європейськими проектами, запровадження та управління подвійними дипломами, короткострокові програми та літні школи. В рамках заходу було налагоджено перші контакти з університетами Хорватії та Македонії. Досягнуто згоди Грацького університету стосовно продовження нашого співробітництва в рамках програми Еразмус+ КА107.

Співпраця з Грацьким університетом на даний момент є для нашого університету однією з пріоритетних та показує позитивну тенденцію розвитку, що дозволяє нам шукати нові форми і засоби для кооперації між нашими університетами.