Стан та перспективи співробітництва економічного факультету з Інститутом доктора філософії Яна-У. Сандала

01 жовтня 2019 року відбулася офіційна зустріч ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича професора Романа Петришина та доктора Яна-Урбана Санадала засновника та директора Інституту доктора філософії Яна-У. Сандала (Норвегія) щодо результатів та перспектив виконання угоди про співробітництво між освітніми установами. На зустрічі також були присутні завідувач кафедри міжнародної економіки доцент Олександр Саєнко та фахівець відділу міжнародних зв’язків університету Валерія Сафтюк.

Сьогодні Інститут доктора філософії Яна-У. Сандала є надійним партнером університету, спільно з яким з 2013 року на економічному факультеті реалізуються ряд напрямків діяльності та проектів. Зокрема, вже всьоме проводиться Школа соціального підприємця «Інновації-Бізнес-Суспільство», в рамках якої близько 90 студентів всіх економічних спеціальностей протягом двох тижнів слухають англомовні начальні курси із соціального підприємництва та менеджменту. З 2015 року доктор Сандал як координатор напрямку підприємництва та інновацій Центру економічних досліджень імені Й.Шумпетера Чернівецького університету підтримав та частково профінансував проведення двох Міжнародних Шумпетерівських конференцій «Наукова спадщина Йозефа Шумпетера та сучасність: погляд із минулого в майбутнє» (2016, 2018 рр.). Норвезький інститут у 2017-2019 рр. надавав гранти для здійснення десятиденних наукових стажувань в Норвегії для 15 молодих науковців економічного факультету, а результати їх наукових досліджень презентовані на самітах соціального підприємництва в нашому університеті, а також в Житомирі, Києві та місті Алітус (Литва). Окрім того, в жовтні 2017 року доктор Сандал підтримав ініціативу та профінансував відкриття лекційної аудиторії імені Йозефа Шумпетера на економічному факультеті, придбавши офісні меблі, комп’ютерне та мультимедійне обладнання, які активно використовуються в навчальному процесі факультету.

Підведення результатів семирічної кооперації дозволяє стверджувати, що зазначені в угоді напрямки співробітництва ефективно втілюються в життя, а сьогодні обговорюються нові ідеї спільної роботи в майбутньому, зокрема удосконалення інформаційного представлення Шумпетерівського центру через запуск нової англомовної веб-сторінки, участь студентів в літній школі, участь співробітників та аспірантів в докторській програмі Інституту доктора Яна-У. Сандала.