Східно-Баварська вища технічна школа організовує “Втеча та Батьківщина: українські покоління біженців в історичних вимірах”

Східно-Баварська вища технічна школа у містах Амберг і Вайден у співпраці з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича організовує у рамках програми “MeetUp: Deutsch-Ukrainische Jugendbegegnungen” проект “Втеча та Батьківщина: українські покоління біженців в історичних вимірах”.

У центрі проектної роботи знаходиться тема “втеча та батьківщина”, яка сьогодні є однією із найважливіших у всьому світі. Сучасна Європа стоїть перед однією із найбільших та найважливіших проблем, яка є вирішальною для її соціального, політичного та культурного розвитку у майбутньому. Криза біженців у всьому світі зачепила як Німеччину, так і Україну, однак, якщо ми подивимося у минуле, стане зрозуміло, що тема біженців – не нова, однак сприймається набагато серйозніше, ніж декількома роками раніше. Уже довгий час поряд із нами живуть люди, які були змушені залишити свої будинки та шукати на чужині безпеки та кращого життя. У Баварії та на Буковині живуть різні покоління українських біженців. Деякі з них уже інтегрувалися у нові реалії, інші починають нове життя на новому місці.

У рамках нашої теми “Втеча та Батьківщина: українські покоління біженців в історичних вимірах” ми хочемо опитати біженців з Криму та Сходу України, а також інші генерації українських біженців, та дізнатися, що для них значить “Батьківщина”, що їх змусило до втечі (імпульс, мотивація), яким медіа вони довіряють, як змінилися на чужині їх особистість, сприйняття, які (якщо є) є перспективи залишитися для українських біженців, та що вони думають про можливе повернення на Батьківщину.

У спільній командній роботі учасники отримають можливість створити платформу, на якій проводитимуться дискусії між німецькими та українськими студентами та відбудеться знайомство з актуальною ситуацією. Студенти отримають можливість презентувати результати у короткометражному документальному фільмі, статті та інфографіці.

Проект відбудеться у Чернівцях (Україна) 24-30 жовтня 2016 року та у містах Амберг/Вайден 21-27 листопада 2016 року. Учасники зобов’язуються брати участь в обох частинах проекту.
Документи (німецькою або англійською у форматі PDF) необхідно надіслати до 15 вересня 2016 року на адресу interof@chnu.edu.ua:
– біографію/CV у форматі Europass;
– короткий мотиваційний лист.

Кошти на проїзд та перебування покриваються MEET UP (Фонд EVZ).