Оголошено конкурс на проект по програмі MeetUp на тему: “Deutsch-Ukrainische Jugendbegegnungen: Десятиліття розбіжностей у прикордонних територіях Центрально-Східної Європи. Етнічні чистки, примусові міграції та виселення у місцевих громадах Галичини, Волині та Буковини.
Проект по програмі MeetUp на тему: “Deutsch-Ukrainische Jugendbegegnungen: Десятиліття розбіжностей у прикордонних територіях Центрально-Східної Європи. Етнічні чистки, примусові міграції та виселення у місцевих громадах Галичини, Волині та Буковини у 1939-1949 рр.”
Учасники проекту: Рурський університет м. Бохум (Німеччина), Український католицький університет (м. Львів), Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
Міста проведення: м. Чернівці (29.09-04.10), м. Бохум (Німеччина) (орієнтовно-перша половина листопада 2016 року).
Проект спрямований на дослідження впливу Другої світової війни на окремі місцеві громади Галичини, Волині та Буковини.
Населення цих регіонів багате на різноманітні традиції, володіє різною культурою та має власні спогади про часи Другої світової війни.
Інтерв’ю з представниками цих громад, детальні дослідження на місцях допоможуть висвітлити нові сторінки історії, виявити найбільш значні фактори, що вплинули на проведення етнічних чисток та примусового виселення корінного населення Галичини, Волині та Буковини.
Учасники з України та Німеччини зможуть проводити дискусії та обговорення на науково-історичну тематику, що допоможе заповнити існуючі інформаційні прогалини.
Результатом проекту стане створення двомовного (німецько-українського) веб-сайту, який міститиме матеріали проведених робіт.
До участі у проекті запрошуються студенти та аспіранти історичної та інших гуманітарних спеціальностей віком до 29 років.
Обов’язковим є знання німецької мови (щонайменше – на рівні В2).
Для участі в конкурсі необхідно до 15 вересня 2016 року надіслати на адресу interof@chnu.edu.ua з поміткою “Teilnahme am Projekt: Das Jahrzehnt der Extreme in Grenzräumen Ostmitteleuropas ” такі документи (у форматі PDF):
• CV (Europass);
• Мотиваційний лист (німецькою мовою);
• Сканована залікова книжка (усі заповнені сторінки), без перекладу.