На економічному факультеті відбувся круглий стіл з нагоди 140-річчя від дня народження Йозефа Шумпетера

08 лютого на економічному факультеті ЧНУ ім. Ю. Федьковича відбувся круглий стіл, присвячений 140-й річниці від дня народження Йозефа Шумпетера. Тема наукового заходу: «Антикрихкість соціально-економічних систем в умовах полікризи: теорія Шумпетера і сучасні реалії».

Ідеї видатного економіста Й. Шумпетера, пов’язані із системним описанням макроекономічної і соціальної динаміки, набирають особливої ваги у наші дні − період глобальної турбулентності і викликів, російського повномасштабного вторгнення в Україну, коли саме інновації, інтелектуальні ресурси, ефективна система інституцій є критично важливими джерелами не лише виживання, адаптації, а й оновлення, модернізації, виходу на якісно новий рівень розвитку. У даному контексті була побудована логіка круглого столу, у рамках якого розглянуто наукові ідеї Шумпетера у ретроспективі; роль інституцій в умовах глобальних змін; механізми співпраці локальних і регіональних акторів в умовах російсько-української війни; реконструкційне підприємництво у процесі стратегічного розвитку міста; інновації в освітній сфері; особливості трансформації бізнесу в умовах війни; роль бізнес-інкубаторів у розвитку екосистеми стартапів, інноваційно активного та соціально відповідального власного бізнесу.

Із доповідями виступили:
Сторощук Б.Д., к.е.н., доцент кафедри економічної теорії, менеджменту та адміністрування, економічний факультет ЧНУ;
Лопатинський Ю.М., д.е.н., професор, завідувач кафедри бізнесу та управління персоналом, економічний факультет ЧНУ;
Круглашов А.М., д.п.н., професор, завідувач кафедри політології та державного управління, факультет історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ;
Білоскурський Р.Р., д.е.н., професор, декан економічного факультету ЧНУ;
Ткачук І.Я., д.е.н., начальниця Управління освіти Чернівецької міської ради;
Баранник О.А., виконавчий директор мереж та закладів громадського харчування OZZY, YOKI, Столова №1, П’яте Підземелля;
Ткач Є.В., к.е.н., доцент кафедри фінансів і кредиту, економічний факультет ЧНУ.
Модератор – заступник декана з наукової роботи, доц. Запухляк В.М.
Захід відбувся в атмосфері активної наукової дискусії за участі науковців, представників влади і бізнесу, студентів.