Міжкафедральний науковий семінар організований кафедрами фінансів і кредиту та філософії і культурології

Економісти, філософи, релігієзнавці, богослови, соціологи, культурологи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича 16 грудня 2022 р., зустрілися для цікавої фахової бесіди в одній з аудиторій Резиденції. Міжкафедральний науковий семінар стосувався пунктів дотику етики й економіки. Організатори події – кафедра фінансів і кредиту (економічний факультет) і філософії та культурології (філологічний факультет). А передував теоретичній роботі зворушливий виступ молодих поетів – Марини Горбатюк та Яна Гуцула. Основними спікерами семінару були професори й доценти обох кафедр:

– Нікіфоров Петро (тема доповіді: «Морально-етичний вимір соціально-економічних процесів: зусилля філософів та економістів»);

• Софія Кучерівська (тема доповіді: «Реалії соціального захисту громадян в Україні»);
  • Микола Шкрібляк (тема доповіді: «Біблійне вчення про гроші, достаток, милостиню та меценатство»);
  • Оксана Гнатчук і Катерина Шестаков (тема доповіді: «Етична складова соціального забезпечення в країнах ЄС: особливості реалізації та можливості адаптації досвіду для України»).

Модерували завідувачка кафедри філософії та культурології, доцентка Ольга Рупташ і доцент кафедри фінансів та кредиту, керівник Центру співпраці з підприємствами доцент Євген Ткач (такий формат міжкафедральних заходів – це його ініціатива). У жвавих й евристичних дискусіях взяли участь викладачі та здобувачі освіти обох кафедр. Відвідав захід та долучився до обговорень і декан економічного факультету Руслан Білоскурський. Діалог змістовно поєднав прикладні та методологічні лінії. Доповідачі неодноразово підкреслювали, що і світоглядні науки, й економічні – це різні грані Людинознавства, які дуже потребують синергії – і на науковому рівні, і в живому горнилі соціального буття та комунікації. І безперечно, у царині освіти. Співпраця кафедр триватиме!