Восьмеро студентів-магістрів економічного факультету, а саме Жанна Олійник, Крістіна Бичковська, Михайло Огуй, Юлія Флюнт, Наталія Білоус, Валерій Саїнчук, Антон Марунчик та Крістіна Максимчук, з 6 січня розпочали навчання у Вищій школі бізнесу Університету Норд (м. Будо, Норвегія). Студенти отримують стипендію у розмірі 850 Євро в місяць, що надається Європейським Союзом у рамках програми Erasmus+ Global Mobility.
Протягом семестрового перебування в норвезькому університеті студенти поглиблено вивчатимуть такі курси в рамках напрямку підготовки «Бізнес та адміністрування»: Вступ до Економетрики, Екологічна економіка, Бухгалтерський облік: теорія та практика, Методи досліджень та Діалог далекої півночі: міжнародні перспективи щодо бізнесу та управління. Крім того, є можливість долучитися до курсу розмовної англійської, вивчати англійську для бізнесу чи норвезьку мови.
За два тижні перебування, студенти мали змогу відвідати декілька відкритих лекцій та власне почати навчання. Навчальний процес у Вищій школі бізнесу значно відрізняється від українського. Значний акцент ставиться на самоосвіту та індивідуальну підготовку до кожного заняття, хоча всі курси передбачають також і роботу в групах. Так, студенти отримують навчальний план на семестр та знають, який обсяг матеріалу з наукових статей та підручників необхідно освоїти до кожної лекції. Оскільки університетська бібліотека має доступ до багатьох баз даних та наукових видань, студенти мають вільний доступ до всіх необхідних матеріалів. У той же час, в університетському книжковому магазині можна купляти підручники або збірники статей за ринковими цінами.
Іншим приємним здивуванням став рівень автоматизації наукового процесу. Кожен студент має власний студентський квиток, що являє собою пластикову картку з магнітною стрічкою, та містить індивідуальний номер студента. Ця картка дає доступ до університетських будівель та бібліотеки 24/7, а студентський номер використовується для отримання книг в бібліотеці, бездротового доступу до мережі Інтернет та доступу у особистий кабінет в системі дистанційного навчання Fronter. Дана система значно полегшує як процес навчання, так і фасилітує комунікацію між студентами та викладачами.
Відповідно до умов контракту та правил університету студенти проживають у студентському гуртожитку університету в центрі міста Будо. Оскільки університет знаходиться на відстані 10 км, доводиться користуватися автобусом, що займає близько 30 хв в одну сторону. Позитивними сторонами цього є те, що громадський транспорт в місті дотримується чіткого графіку, і значна частина маршруту проходить уздовж фьорда, тому з вікна відкривається хороший краєвид.
Окрім навчання, студентам іноді вдається насолодитися прогулянкою по місту чи дослідити природу навколо, поки надворі світло. Це важливо, оскільки в осінньо-зимовий період світловий день за Полярним колом у м. Будо триває в середньому 4 години – з 10 до 14 годин, а погода непередбачувано варіює між дощем, градом та снігом з поривами вітру до 74 км/год. Як кажуть викладачі Норда, це створює чудові умови для навчання, оскільки відсутня спокуса перебувати на свіжому повітрі.
Навчальний обмін триватиме до кінця червня, тому вся група смиренно п’є риб’ячий жир, з нетерпінням чекає закінчення полярної ночі та вірить у пом’якшення погодніх умов.