Конференція UKRAINETT+ та заходи проєкту TURBO: представники економічного факультету обговорили проблеми міграції та управління кризами

З 16 до 18 вересня 2024 року співробітники кафедри міжнародної економіки к.е.н., доцентка Діана Михайлина та к.е.н., асистентка Ірина Роговська-Іщук  (наживо), а також завідувач кафедри к.е.н., доцент Олександр Саєнко та к.е.н., асистентка Юлія Грицку-Андрієш (онлайн) взяли участь в конференції UKRAINETT+ «Управління суспільними кризами: виклики та стратегії подолання» та були учасниками круглого столу  «Вирішення проблем міграції на місцевому рівні: роздуми про виклики та можливості й перспективи різних зацікавлених сторін» в Університеті Норд (м. Будо, Норвегія). 

Представники кафедри міжнародної економіки в секційних засіданнях презентували дві доповіді “Crisis Management in International Business in Conditions of Current Global Challenges” та “Enhancing Local Governance: A Strategic Approach to Eurointegration in Ukrainian Communities”. 

Спікерами та учасниками конференції були представники провідних університетів Норвегії, Польщі та України. Обговорювались важливі питання управління кризами та формування стратегії їх подолання. Особлива увага була зосереджена на нових викликах для України та на питаннях  управління кризами в умовах війни.

Круглий стіл було присвячено проблемам адаптації внутрішньо переміщених осіб (досвідом ділились представники університетів України). А також обговорювались важливі питання міграції українців до Польщі та Норвегії. Представники органів влади цих країн розповіли про виклики та можливості для мігрантів з України.

Такий формат організованих заходів дозволив почути думки різних сторін, чітко окреслити проблеми та усвідомити ймовірні виклики.

Окрім того, відбулося ряд робочих зустрічей щодо реалізації короткострокової мікро кредитної навчальної програми перепідготовки та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб в університетах України, а також планування наступних заходів проєкту 101129315-TURBO-ERASMUS-ED-2023-CBHE «Реакція університетів на великі перешкоди: створення стійкої вищої освіти для реагування та управління суспільними кризами».

Нагадаємо, що проєкт має на меті підвищення стійкості, готовності та оперативності закладів вищої освіти в Україні через розбудову їхнього потенціалу, вдосконалення компетенцій та обмін досвідом, реалізується у 2024-2026 роках в партнерстві із Університетом Норд (Норвегія), Університетом Козмінського (Польща), Міжнародним фондом соціальної адоптації та 7 закладами вищої освіти України. Проект отримав фінансування від Європейського Союзу (ERASMUS-EDU-2023-CBHE) згідно грантової угоди № 101129315.