Фінансові інструменти сталого розвитку економіки

14 квітня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Фінансові інструменти сталого розвитку економіки», приурочена 50-річчю економічного факультету. Конференцію організувала та провела кафедра фінансів і кредиту.

У події взяли участь понад 120 науковців із 8 країн-учасниць, зокрема: Норвегії, Латвії, Польщі, Словаччини, Румунії, Бразилії, Непалу та України. Серед вітчизняних учасників були присутні представники закладів вищої освіти Вінниці, Дніпра, Донецька, Житомира, Івано-Франківська, Києва, Львова, Одеси, Переяслава-Хмельницького, Полтави, Рівного, Тернополя, Ужгороду, Харкова, Херсону, Хмельницька, Чернівців.

Розпочав науковий форум привітальним словом завідувач кафедри, професор Петро Нікіфоров. Учасників конференції також привітали ректор Роман Петришин, декан економічного факультету Руслан Білоскурський, співорганізатори заходу – власник та ректор Інституту Яна-У. Сандала (Норвегія) професор Ян-Урбан Сандал та доцент кафедри політології, міжнародних відносин та європейських студій Університету імені А. Й. Кузи (Румунія) Дієго Варела.

Основними напрямами роботи були:

• суспільні фінанси як основа сталого розвитку економіки;
  • місце та роль фінансових посередників у забезпеченні економічного зростання;
  • структурні трансформації організації фінансів бізнесу як умова сталості економічного розвитку;
  • міжнародні фінансові відносини в контексті реалізації «Цілей сталого розвитку 2030».

На конференції розглянули актуальні проблеми та перспективи їх вирішення, питання обміну досвідом, науковими і практичними досягненнями між науковцями та практиками у сферах суспільних фінансів, об’єднаних місцевих громад, малого підприємництва, фінансового посередництва. Відбулися жваві дискусії щодо важливості подолання політичної кризи в країні, як чинника забезпечення стійкості публічних фінансів; активного використання Data Science у різних галузях економіки; фінансової підтримки стартапів та представників малого бізнесу; фахової підготовки сучасного «цифрового фінансиста».