Екскурсія до етнографічного центру та майстерні-світлиці народних ремесел та декоративно-ужиткового мистецтва

Екскурсія викладачів кафедри фінансів і кредиту економічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича і студенти спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування” до Етнографічного центру та майстерні-світлиці народних ремесел та декоративно-ужиткового мистецтва. Скажемо лиш одне: такі зустрічі дуже надихають.

Що таїть у собі знакова система головних уборів, які рідкісні буковинські традиції стоять найближче до тлумачення духовного світогляду людини – на ці та багато інших запитань шукали відповідь гості майстерні-світлиці народних ремесел та декоративно-ужиткового мистецтва УМЦКБ – викладачі кафедри фінансів і кредиту економічного факультету Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича та студенти спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування”.

Як перегукуються культури різних регіонів та чим аргументуються певні табу у звичаях – ці питання розглядалися з гостями із соціокультурного та філософського аспектів, окрему увагу зосередили також на антиномії «народження-смерть», «початок-кінець» та їхні приклади у календарній та родинній обрядовості Буковини.

Нагадаємо, у майстерні світлиці, що діє при УМЦКБ вже шостий рік, можна ознайомитися з унікальною відкритою колекцією буковинських старожитностей етнографа, дослідника традиційної культури Миколи Шкрібляка.

Друга частина зустрічі – ознайомлення із короткими документальними фільмами, авторськими матеріалами етнографічного проекту «Спадщина» (автори фільмів – директор УМЦКБ, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк, завідувач науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури, кандидат філологічних наук Іванна Стеф’юк та провідний технік-оператор оптичного устаткування Олег Сташкевич).

Приємно, що майстерня-світлиця знову і знову приймає у гості всіх, кому цікава традиційна культура, хто хоче дізнатися таємниці давнього строю, автентичної кулінарії та етнопсихології загалом. Такі зустрічі взаємно мотивують відкривати чимраз нові обрії рідного звичаю.