Економічному факультету – 50 років

Економічний факультет є важливим структурним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, посідає чільне місце серед найбільших і найпотужніших факультетів ЗВО за кількісними та якісними параметрами. Тут славні традиції, вагомий професорсько-викладацький склад, високоякісна робота у сфері професійної підготовки фахівців з економіки із застосуванням сучасних інтерактивних методик.

Цього року Економічний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича святкує поважний ювілей – 50 років! З цієї нагоди керівництво та студенти факультету з 5 по 15 травня мали активний тиждень, адже організували низку цікавих заходів, а то і започаткували нові традиції.

Все розпочалося 5 травня, коли економісти влаштували благодійний аукціон. Цікавий факт: лоти для аукціону пропонували випускники і викладачі факультету. Захід проходив у змішаній формі по представнику від кожної групи, які презентували інтереси своїх одногрупників. Також були присутні лоти від декана Руслана Білоскурського, заступників декана, викладачів, які їх частково виготовили власноруч.

Місце для події надав випускник економічного факультету Валерій Мартинюк (локація – ресторан Di Bocca). Ліцитатор аукціону – Віталій Ковальський (випускник економічного факультету, програмний директор Радіо-10).

За результатами зібрали майже 20 тис грн. Зауважимо, що всі кошти будуть скеровані на благодійність.

Наступного дня, 6 травня, за ініціативи студентів-маркетологів та підтримки завідувачки кафедри маркетингу, інновацій та регіонального розвитку Ірини Буднікевич економісти зустрілися з мером Чернівців Романом Клічуком. Студенти-представники усіх спеціальностей факультету безпосередньо спілкувалися з головою міста, обговорювали актуальні проблеми і подальші перспективи Чернівців, обмінювалися ідеями та пропозиціями щодо покращення умов життя. Це був формат не стільки «питання-відповіді», скільки розмова партнерів, які шукають шляхи та пропонують інструменти вирішення проблем.

П’ятниця 7 травня була надзвичайно насиченою та цікавою: вранці студенти «теревенили» з Русланом Білоскурським. Декан дружньо спілкувався, трохи повчав, настановляв та розповідав про життєві принципи. Руслан Романович влучно зауважив: «Не у всіх успішних людей є вища освіта, проте у всіх з вищою освітою набагато більше шансів досягти успіху».

Згодом того ж дня у внутрішньому дворику 14 корпусу ЧНУ відбувся кольоровий бум! Економісти перетворили дворик на картинну галерею стріт-арту: учасники створювали яскраві картини, у яких втілили свої креативні ідеї. А далі, звісно ж, відбулася фотосесія у стилі десятиліть.

12 травня Наукова бібліотека ЧНУ у своїх стінах приймала учасників святкового брейн-рингу під назвою «Знаю все про економ…», який видався на славу. Правда, тиша, що вічно панує в бібліотеці, випала тільки на ті хвилини, коли учасники гри, президія та уболівальники команд переглядали відеокадри, пов’язані з ЧНУ і, зокрема, економічним факультетом.

За цим було привітання декана. Спортсмен у минулому, він побажав бійцівського духу чотирьом командам, до складу яких входило по 6 гравців. Дві – з числа випускників, одна – викладачів і стільки ж – студентів. Поєдинки точилися напружені. Було видно, що це і колективний сплав думок та знань про історію економічного факультету, водночас і роль лідерів, котрі інколи два-три рази поспіль «вражали ціль».

Усі 4 колективи нагороджено грамотами економічного факультету від Руслана Білоскурського.

У четвер, 13 травня, відбулася подія, яка розпочала вже новітню історію факультету – відкриття кованого меморіалу з нагоди відзначення 50-річчя та закладення капсули часу для майбутніх поколінь.

Авторкою ідеї монумента є студентка факультету Христина Махніцька. Раніше викладачі запропонували розробити макет символу, згодом запустили конкурс і обрали Христину переможницею. Її родина, яка займається ковальством, реалізувала задум. А один із випускників підтримав його фінансово.

Крім того, у рамках заходу у дворику завідувачі кафедр разом із найкращими студентами факультету висадили алею дерев.

Цього ж дня відбулися наукові та професійні дебати під час панельної дискусії «Майбутнє спеціальності «Облік та оподаткування»: відверта розмова про професію», а також онлайн-презентація «Індекс Європейського економічного поступу: результати та рекомендації».

У п’ятницю, 14 травня, у Блакитній залі Центрального корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича титани економічної думки обговорювали «Компетентнісні трансформації економічної освіти: механізми узгодження інтересів зацікавлених осіб». На початку заходу усіх присутніх привітала Тамара Марусик, в.о. ректора ЧНУ, яка наголосила на актуальності обговорюваної теми та важливості економічної освіти загалом. Захід модерував декан Руслан Білоскурський. За круглим столом був Павло Шеремета – український менеджер-економіст, Міністр економічного розвитку і торгівлі України (з 27 лютого по 2 вересня 2014 року), а також інші видатні економісти Чернівців.

Того ж дня у Палаці Академічному відбулася кульмінація усіх святкових заходів з нагоди ювілею – Урочиста Академія. Ювіляри святкували свій день народження разом із високоповажними та шанованими гостями, всією університетською родиною. Згадували фундаторів факультету – колишніх деканів, які здійснили значний внесок у його становлення і розвиток. Також на святі були присутні ветерани «економу», непересічні особистості, у свій час високопрофесійні завідувачі і викладачі кафедр факультету; видатні випускники й меценати, які всебічно його підтримують; представники дружніх факультетів та коледжів, яких пов’язує багатолітня співпраця, адже усі навчальні підрозділи славного Чернівецького національного університету якісно доповнюють один одного.

Іменинників вітали дует «Писанка»: народні артисти України Оксана Савчук та Іван Кавацюк; артисти вокальної студії «Іскра» під орудою Олесі Франків та народного аматорського ансамблю народного танцю «Юність» Центрального палацу культури міста Чернівці (керівник – Анна Сорокан) та ін.

Тамара Марусик, Руслан Білоскурський та представники влади Буковини за сумлінну працю та з нагоди 50-річчя вручили викладачам та співробітникам відзнаки різного рівня: Міністерства освіти і науки України; Чернівецької обласної державної адміністрації; Чернівецької обласної ради; Чернівецької міської ради; виконавчого комітету Чернівецької міської ради; міського голови; грамот ЧНУ імені Юрія Федьковича тощо.

Завершальним акордом свята став гімн економічного факультету у виконанні квартету «Класік» під орудою Георгія Постевки.

Більше фото можна знайти на посиланнями: