Протягом 10-11 квітня 2017 року на економічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича з робочим візитом перебувала представник партнерського Університету Норд (Будо, Норвегія) науковий дослідник Ірина Роддвік, яка в рамках українсько-норвезького проекту «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців та членів їх сімей в Україні» читала лекції для слухачів курсів перепідготовки військовослужбовців і членів їх сімей та студентів економічного факультету.
Протягом першої лекції Ірина Роддвік запропонувала слухачам на основі перегляду документального фільму познайомитись із Королівством Норвегія, традиціями її населення, засадами та принципами скандинавської моделі розвитку. У процесі відповідей на запитання та коментарі слухачів на занятті зроблено порівняння європейської та української моделі розвитку суспільства. Такий компаративний аналіз моделей розвитку, ментально-культурних особливостей, можливостей, умов, традицій, правил та законів ведення підприємницької діяльності став фундаментом для досягнення основного завдання заняття – показати як макросвіт та складові макросередовища можуть впливати на підприємницьку діяльність.
На початку другого заняття Ірина Роддвік закцентувала увагу на проблемі «як зробити себе» в європейській країні, показала можливості професійно-особистісного розвитку слухачів через поступову зміну своєї ментальності, стилю життя, зокрема, через найпростіше – вивчення англійської мови, написання якісного CV та реального переліку компетенцій, включення в професійні організації та асоціації.
Окрім того, протягом лекції розглядалися можливості організації малого та середнього бізнесу, аналізувалися проблеми, які потребують уваги, механізми та кроки виходу вітчизняних підприємців на європейські ринки.
Набуті в перший день знання і практична зорієнтованість другого дня занять логічно пов’язали розгляд та розв’язання кейсів із реального практичного досвіду Ірини Роддвік, що дозволило продемонструвати вплив макросередовища на бізнес. Одним із завдань для слухачів, які вирішували та розглядали запропоновані практичні ситуації в підгрупах, було обґрунтування доцільності євроінтеграції для кожного конкретного кейсу.
Окрему лекцію Ірина Роддвік прочитала і для студентів економічного факультету, яка була присвячена розгляду моделей європеїзації країн, в тому числі й Норвегії. Аудиторією зроблена спроба відповісти на питання, який можливий шлях та умови європеїзації України, які форми інтеграції доцільні, що означає бути європейцем. Цікава та захоплююча лекція закінчилась дискусією та проведенням тесту, який показує ментальну підготовку до практики виконання законів, готовність діяти людей відповідно до принципу «закон один для всіх» та принципу універсалізму Е.Канта.
Слухачі українсько-норвезького проекту і студенти економічного факультету відзначили професіоналізм та високий рівень підготовки лектора Ірини Роддвік, а також адаптивність її лекцій до проблематики курсів перепідготовки «Організація та управління підприємницької діяльності». Це підвищує ефективність реалізації проекту, поглиблює міжуніверситетські зв’язки та дозволяє знаходити все нові напрями співпраці між країнами.
Чернівці сподіваються на зустріч із Іриною Роддвік в наступному семестрі!