03-04 грудня 2016 року на економічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в рамках реалізації норвезько-українського проекту «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців звільнених в запас та членів їх сімей в Україні» за підтримки Міжнародного фондус соціальної адаптації та Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії відбувся дводенний тренінг посттравматичного росту «Серце воїна», який включав два рівні: вступний рівень «Точка опори» та тренінг першого рівня «Розуміння».
Автором тренінгу є Дітті Марчер, директор Інституту бодинаміки, засновниця реабілітаційної програми для військових, яка більшу частину свого життя провела працюючи з військовими та поліцейськими, ветеранами війни, біженцями та допомагаючи їм подолати пост травматичний стресовий розлад.
Основним тренером виступив Олег Гуковський – лікар-психіатр, психотерапевт, травматерапевт, бодинаміст-практик, голова Тернопільської обласної філії Української спілки психотерапевтів, член Європейської Психіатричної Асоціації (ЕРА), член Психологічної Кризової Служби.
Ко-тренер – Валерій Чоботар, учасник АТО, керівник Тернопільського обласного осередку Всеукраїнської Федерації фрі-файту та контактних єдиноборств, один із засновників і організаторів будівництва Червонодібровської Січі, нагороджений орденом «Народний Герой України».
Протягом першого дня тренінгу – вступний рівень «Точка опори» учасники поділилися власним шляхом повернення, розвитку та підтримки після участі в АТО. Робота на цьому рівні була спрямована на пошук сил керувати своїми емоціями і конфліктами, розкриття власних можливостей, використання особистого досвіду війни для саморозвитку, створення комфортних стосунки з близькими та рідними.
Протягом другого дня тренінгу – рівень «Розуміння» ветерани та учасники АТО, слухачі курсів перепідготовки військовослужбовців звільнених в запас мали можливість дізнатися про функціонування психіки в режимі «війна – мир» (які зміни спостерігаються), а також про шлях повноцінного повернення (тілом та душею). Окрім того, учасники тренінгу розглянули етапи шокового та постшокового досвіду, їх розпізнавання (Шок-Криза-ПТСР/заземлення/ПТР); теорію триєдиного мозку (Пол Маклін); теорію емоцій Бодинаміки (Емоції – Інстинкти – Почуття); аспекти Его (Тілесне, Індивідуальне, Рольове, Спостерігаюче, Інтегративне), а також їх зміни внаслідок війни; тілесний вузол як техніку комунікації та вирішення конфліктів. Значну частину часу приділено бодинамічним вправам для саморегуляції та відновлення, а також вправам за методикою Soma System, в основі якої лежать методи тілесно-орієнтованої психотерапії.
В результаті проведеної роботи учасники тренінгу змогли отримати навики психологічної само- та взаємодопомоги, тілесних вправ з метою регулювання свого внутрішнього стану, опанування тривоги та напруги, зміцнення власної психологічної стійкості.
Зі слів учасників тренінгу проведений час був максимально ефективно наповнений, а отриманий досвід дозволить значно покращити їх якість життя. І все це завдяки відданій та високопрофесійній роботі запрошених тренерів.