Науковий семінар економічного факультету

16 жовтня 2024 року на економічному факультеті відбувся науковий семінар на тему «Система збалансованих показників як інструмент подолання розриву між розробкою стратегії та її практичною реалізацією». Із доповіддю виступив кандидат економічних наук, доцент кафедри бізнесу та управління персоналом Сергій Ксьондз. Організатор та модератор семінару – заступник декана з наукової роботи та міжнародної діяльності Олександр Кифяк.

Зміст доповіді було присвячено одній із актуальних тем сучасного управління — системі збалансованих показників (Balanced Scorecard, BSC). Цей інструмент, запропонований Р. Капланом і Д. Нортоном, науково обґрунтовує підходи до інтеграції стратегічного планування з операційною діяльністю підприємств.

Основну увагу доповідач спрямував на дослідження ролі BSC як одного з найбільш ефективних методів подолання розриву між теоретичною розробкою стратегії та її практичним впровадженням. Було розглянуто наукові основи цієї системи, зокрема, підкреслено багаторівневість підходу до оцінки результатів діяльності, що дозволяє враховувати не лише фінансові показники, але й інші критично важливі аспекти, такі як взаємовідносини з клієнтами, оптимізація внутрішніх процесів, розвиток інновацій та підвищення компетенцій працівників.

Учасники семінару мали змогу ознайомитися з авторськими науковими дослідженнями, а також обговорити методи адаптації цієї системи під специфіку українських підприємств.

У підсумку учасники семінару дійшли висновку, що система збалансованих показників не лише дозволяє підвищити ефективність реалізації стратегічних цілей, але й сприяє довгостроковому розвитку підприємств завдяки покращенню внутрішніх процесів та адаптації до змін у зовнішньому середовищі.

Зазначимо також, що вперше з початку пандемії COVID-19 науковий семінар пройшов наживо. У заході прийняли участь представники усіх кафедр економічного факультету, активно долучившись до дискусії і обговорення ідей, озвучених доповідачем. Виступаючі підкреслили важливість міждисциплінарних досліджень та закликали до інтеграції наукових зусиль кафедр факультету.

Наступний науковий семінар економічного факультету заплановано на листопад 2024 р.