Одним з основних напрямків виховної роботи кафедри безумовно є профорієнтаційна, а саме заходи, які б стимулювали пошук молодою людиною, школярем, майбутньої професії, яка буде сприяти найефективнішим засобом розвитку рівня людини, як фахівця, людини, що проявляє соціально-економічну ініціативу, вчиться отримувати інтелектуальну та трудову незалежності.

Головною метою профорієнтаційної роботи є сприяння усіма доступними методами посиленню конкурентоспроможності спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування завдяки навчанню за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» та «магістр». Крім того, важливими завданнями профорієнтації є інформування про особливості та переваги професії, про нові професійні можливості у кар’єрному зростанні.

Основними напрямками профорієнтаційної роботи кафедри фінансів і кредиту є:

  • організація заходів, які популяризують спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування» та сприяють конкурентоспроможності її випускників на ринку праці;
  • організація спільних заходів навчального, наукового, спортивного та культурного-масового характеру викладачів, студентів кафедри фінансів і кредиту із учнями шкіл та коледжів;
  • інформування старшокласників про спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування», яку пропонує кафедра фінансів і кредиту, запрошення учнів шкіл міста на заходи, які проходять на факультеті і кафедрі;
  • розповсюдження інформації про заплановані на факультеті і кафедрі заходи в засобах масової інформації, розміщення інформації профорієнтаційного змісту на сторінці кафедри та факультету університетського сайту, розміщення інформації на сторінках кафедри у соціальних мережах, залучення студентів до профорієнтаційної роботи (виступи студентів у школах, у яких вони навчалися);
  • презентація кафедри та її досягнень у засобах масової інформації (публікації у пресі, сюжети та інтерв’ю на ТБ, інформація на фахових сайтах).

Основні заходи профорієнтаційного характеру:

8 жовтня 2020 року відбулася чергова зустріч викладачів з роботодавцями (представниками банківських установ, підприємницького сектору Буковини), випускниками та студентами, які навчаються на економічному факультеті ЧНУ імені Юрія Федьковича за освітніми програмами « Фінанси, банківська справа та страхування» бакалаврського та магістерського рівнів.  У ході обговорення змістовного наповнення освітні програм, їхньої структури запропоновані зміни щодо оптимізації складу навчальних дисциплін з метою поліпшення soft scills майбутніх фахівців з фінансів, банківської справи та страхування, а також активізації участі роботодавців регіону у викладанні професійних дисциплін студентів.

Впродовж першої половини червня 2020 р. викладачі та студенти кафедри провели ряд інтерв’ю та вебінарів для Департаменту розвитку Чернівецької міської ради в рамках «Чернівецького тижня фінансів»:

Кафедра фінансів і кредиту бере активну участь у заході «День відкритих дверей університету» (останній був проведений у новому форматі 20.04.2020, де кафедра прийняла активну участь на онлайн зустрічі «День відкритих дверей на економічному факультеті ЧНУ, що проводилася в рамках Дня відкритих дверей Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича).

2 травня 2020 р. доцент кафедри фінансів і кредиту Євген Ткач прийняв участь вебінарі, організованого за підтримки Департаменту розвитку Чернівецької міської ради в рамках проєкту «BukStartUp».

6 березня 2020 року викладачі разом із успішними випускниками та студентами кафедри фінансів і кредиту провели зустріч із майбутніми абітурієнтами.

Викладач кафедри Брязкало А. Є. займається із школярами та популяризує  спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування» у Буковинський Малій академії наук учнівської молоді» (22 лютого 2020 р. на базі економічного факультету було проведено ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту НДР учнів академії).

26 травня 2019 р. кафедра фінансів і кредиту разом зі студентами приймала участь у «Науковому пікніку», де презентували мережах з учнями шкіл з метою рекламування  спеціальність «Фінанси, банківська справа і страхування».

23-24 квітня 2019 року кафедрою фінансів і кредиту був організований турнір – Кубок фінансиста, в якому приймали участь студенти та викладачі кафедри фінансів і кредиту, коледжу ЧНУ, Чернівецького індустріального коледжу, а також  коледжу економіки та дизайну.

У листопаді 2017 р. був проведений проект раунд-шоу, що організовувала кафедра фінансів і кредиту економічного факультету ЧНУ. В рамках проекту студенти  відвідували школу стартапів та стали учасниками навчальної програми для майбутніх бізнесменів «Education-Bukstartup»,  зустрічалися із представниками бізнесу.

24 листопада 2016 року викладачами кафедри фінансів і кредиту ЧНУ ім. Ю. Федьковича проведено Буковинський форум на тему «Фінансове забезпечення розвитку малого бізнесу».

21-23 листопада 2016 року викладачами кафедри фінансів і кредиту ЧНУ ім. Ю. Федьковича проведено Буковинський регіональний конкурс «Марафон бізнес-ідей», в якому прийняло участь більше 100 учасників