Викладачі кафедри активно беруть участь у міжнародних освітніх проектах/стажуваннях, зокрема за програмою Erasmus+.
АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ СТУДЕНТІВ
Пропозиції:
Були відкриті конкурси на навчання межах програм академічної мобільності (студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» могли брати участь:
- https://www.chnu.edu.ua/novyny/mizhnarodna-diialnist/vidkryto-konkurs-na-podannia-zaiavok-v-ramkakh-prohramy-erasmusplus-do-hdanskoho-universytetu-polshcha-na-vesnianyi-semestr-202324/
- https://www.chnu.edu.ua/novyny/mizhnarodna-diialnist/vidkryto-konkurs-na-podannia-zaiavok-v-ramkakh-prohramy-erasmusplus-yasskoho-universytetu-ai-kuza-m-yassy-rumuniia-na-vesnianyi-semestr-20232024-n-r/
- https://www.chnu.edu.ua/novyny/mizhnarodna-diialnist/vidkryto-konkurs-na-podannia-zaiavok-v-mezhakh-prohramy-erasmusplus-do-vrotslavskoho-universytetu-polshcha-na-vesnianyi-semestr-202324/
- https://www.chnu.edu.ua/novyny/mizhnarodna-diialnist/vidkryto-konkurs-na-podannia-zaiavok-v-ramkakh-prohramy-erasmusplus-v-universytet-m-hroninhen-niderlandy/
- https://www.chnu.edu.ua/novyny/mizhnarodna-diialnist/vidkryto-konkurs-na-podannia-zaiavok-dlia-otrymannia-stypendii-v-klagenfurtskyi-universytet-alpen-adriia-avstriia-na-osinnii-semestr-202425/
- https://www.chnu.edu.ua/novyny/mizhnarodna-diialnist/vidkryto-konkurs-na-podannia-zaiavok-v-ramkakh-prohramy-erasmusplus-v-klagenfurtskyi-universytet-alpen-adriia-avstriia-na-osinnii-semestr-202425/
- https://www.chnu.edu.ua/novyny/mizhnarodna-diialnist/pomorskyi-universytet-u-slupsku-rozpochynaie-pryiom-dokumentiv-na-semestrove-navchannia-v-ramkakh-prohramy-priamoi-mobilnosti-direct-mobility-u-litnomu-semestri-202324/
- https://www.chnu.edu.ua/novyny/mizhnarodna-diialnist/global-undergraduate-exchange-program-2024-25-global-ugrad/
- https://www.chnu.edu.ua/novyny/mizhnarodna-diialnist/vidkryto-konkurs-na-podannia-zaiavok-v-ramkakh-prohramy-erasmusplus-do-universytetu-vitovta-velykoho-m-kaunas-lytva-na-vesnianyi-semestr-2023-2024-roku/
НПП і здобувачі періодично отримують інформацію про міжнародні проєкти, гранти, міжнародні стажування, курси вивчення мов через заходи, які проводить міжнародний відділ університету. Викладачі кафедри мають сертифікати рівня В2 з англійської мови.
Отримані результати у межах міжнародної академічної співпраці реалізуються у навчальному процесі, зокрема при підготовці студентів за освітньо-професійною програмою першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівня. Практично всі навчальні дисципліни передбачають вивчення світового досвіду і практичних результатів.
Враження:
https://www.instagram.com/p/COu1TVLoWuV/?utm_source=ig_web_copy_link
Усім привіт)
Мене звати Ксенія Статник і я студентка 372 групи спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування”. І ще по сумісництву майже рік я навчаюся в Німеччині за програмою обміну Erasmus+.
Моя історія з даною програмою розпочалася ще в школі, коли від друзів я і мої батьки почули про міфічну програму, коли ти приїжджаєш в іншу розвинуту країну на навчання і отримуєш ще й стипендію, яка перекриває всі витрати і навіть вистачає на бюджетні подорожі.
На першому курсі я почала пробувати подаватися на програми академічної мобільності. Це все відверто здавалося не реальним, навчання закордоном асоціювалося з шаленими витратами і виживанням десь в незнайомій країні. Але на першому курсі у нас був предмет “Іноземна мова за професійним спрямуванням”, на якому ,в зв’язку зі спеціфічністю і рівнем мови (німецька), нас було 4 разом з викладачкою. Саме вона змотивувала нас пробувати, оскільки сама була людиною, що постійно їздить на схожі програми. Тепер я її розумію, це справді затягує!
Методом спроб і помилок, на початку другого курсу я дізналася, що виграла стипендію Erasmus+ на семестр в місті Єна, Німеччина. Спочатку я не вірила, що всі мої зусилля окупилася. Тому про те, що я їду всі ,окрім сім’ї, дізналися за місяць перед від’їздом. Перший час адаптації я згадую зараз посмішкою. Відкриття банківського акаунту в місцевому банку, бюрократію (після налагодженої системи в Україні, то було цікаво та й мова тільки на цих візитах покращилася сильно), страхування…
А перший мій самостійний виїзд в сусіднє місто, яке за відстанню як Глибока і Чернівці, це було щось. Той день складався з двох частин. По перше, це відвідування дуже крутого музею дизайну, а ,по друге, це дорога туди назад, коли я панічно боялася контролерів, тому що думала, що я щось зроблю не так і змусять платити штраф(мій тижневий бюджет на їжу) і момент, коли я сіла не в той потяг, пропустила свій, тому що взагалі не знала системи і через переживання не могла з’єднати слова один з одним. Навчання в Єнському університеті було схожим за системою з нашим, лише додалися туторіуми, це коли в дуже маленьких групах відповідають на ваші питання. До речі, семестр за обміном – це гарна можливість спробувати те, що ви давно хотіли спробувати. В моєму випадку це були програмування, фунціональні тренування і танцювальна терапія.
Коли вже пройшли 2 місяці в Єні, я зрозуміла, що хочу ще. На жаль, місцевий університет не зміг продовжити нам стипендію ще на семестр. Але мій друг допоміг з пошуком можливостей на наступний семестр. Знову ж таки при подачі надії практично не було…
Але в якісь день приходить відповідь, що ми можемо вам допомогти. Це був Університет Аугсбурга. І чудова команда місцевого міжнародного відділу допомогла продовжити Erasmus+ ще на 6 місяців. Ця можливість насправді є унікальною, оскільки зазвичай так не відбувається. Але знову ж таки вдача любить тих, хто пробує!
Зараз вже закінчується мій другий семестр в статусі студентки за обміном і я сміливо можу сказати, що це найяскравіший досвід в моєму життя. Останні 5 місяців я навчалася зі студентами з усього світу в дуже крутому університеті з неймовірними викладачами, які своїм прикладом показують, що життя- це дуже захоплююча подорож. У цьому семестрі я сфокусувалася на покращенні англійських і німецьких мовних навичок, то вони дойшли до рівня, коли з’являються друзі, з якими ви розмовляєте тільки німецькою, наприклад. За цей рік я відвідала десятки німецьких міст, Францію, Іспанію та Австрію, по факту, з грошей, які отримую як стипендію. Я зрозуміла, що двері відкриваються тим, хто в них стукає. Тому я намагаюся постійно відправляти заявки на різні проекти. Ніколи не знаєш, де чекає наступна пригода. Головне цього хотіти!
Станом на разі я вже закрила тут сесію і завтра буду святкувати своє 20-річчя.
За свої 19 років я встигла спробувати і побачити більше, ніж деякі люди за все життя. Erasmus+ стало неймовірним відкриттям, що об’єднує дуже крутих людей і дарує прекрасні спогади. До речі, святкувати день народження я буду зі своєю “місцевою сім’єю”, коли ти опиняєшся в новому місці сам, то виникають найміцніші і найтепліші зв’язки і дороги по 6-10 годин починають здаватися незначними, якщо ви їдете в місце, де вас чекають і люблять.
Велика вдячність тим, хто є програмою Erasmus+ – засновники, координатори, студенти, це досвід, який ти можеш тільки пережити. Я дуже дякую нашим викладачам і моїй кафедрі, які є підтримкою в навчанні і не тільки. Дякую, Батькам, які ,не дивлячися на свої страхи, відпустили, допомогли і огортають любов’ю навіть так далеко! Окреме дякую, справжнім друзям, що відстань стала умовним поняттям і навіть з моєю особливістю не відповідати тижнями, я знаю, що ви найсправжнісінькі і постійно поряд!
S. До 2 виграшних спроб додається 5, на яких я вчуся;)
Перспективним напрямом міжнародної співпраці кафедри є розвиток відносин між спорідненими кафедрами європейських університетів щодо наукового стажування, залучення провідних лекторів, реалізації програм «Візит професор». Результати вказаних напрямів міжнародної співпраці забезпечать поглиблення знання за навчальними дисциплінами кафедри, оновлення лекційного матеріалу та підвищення рівня застосування активних та інтерактивних методів навчання тощо.
НАШІ ПЕРСПЕТИВИ:
В сучасних умовах розвитку університету для забезпечення розвитку міжнародної діяльності необхідно:
- Розширення співпраці та обмін досвідом та знаннями у фінансовій сфері, зокрема актуальною є фінансова інклюзія.
- Пошук нових партнерів щодо спільних проектів та досліджень, спільних наукових заходів та воркшопів, міжнародне стажування, обмін, семінари зі світовими експертами, зокрема щодо вивчення функціонування публічних та особистих фінансів в умовах війни та у післявоєнний період.
- Розвиток міжнародної співпраці з підприємствами та організаціями, які здійснюють діяльність у фінансовій галузі.