Аналіз фінансових потоків та діджиталізація: кейс компанії «Меблі-Сіті»

Практична підготовка є невід’ємною частиною освітнього процесу за ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування». Тому, студенти паралельно із навчанням в аудиторії відвідують різноманітні екскурсії, виїзні лекції та практичні заняття, тренінги для поглиблення своїх теоретичних знань та отримання практичного досвіду.
В рамках дисципліни «Фінансовий аналіз» для студентів-фінанситів університету та проходження навчальної практики (бізнес-тренінг) з навчальної дисципліни «Фінанси підприємств» студентам-фінансистам коледжу власниця компанії «Меблі-Сіті» Онуфрійчук Альона продемонструвала детально, з якими програмами працює вона та її працівники в процесі ведення підприємницької діяльності та аналізу фінансових потоків, а саме: 1С бухгалтерія та BAS (для ведення бухгалтерії), CRM (для комунікації менеджерів з клієнтами магазину), Manychat (для відстеження руху клієнта по їхніх сайтах, соцмережах), Trello (для оформлення замовлень по магазинах), Sintegrum, M.E.doc (для подачі в податкові органи всієї необхідної звітної документації), «Вчасно ЕДО» (для проведення розрахунків з підприємцями), Приват для бізнесу «Клієнт-банк», Чат GPT (платна версія) (для опису своїх товарних одиниць).

Алгоритм роботи з кожною програмою було продемонстровано на екрані та студенти мали можливість побачити та почути як ведуться та автоматично записуються всі чати та аудіо дзвінки з клієнтами, як відображаються операції з нарахування та видачі заробітної плати, розрахунки з постачальниками/ покупцями, як формується прибуток компанії. Пані Альона розповіла, які є переваги такого фактично повного електронного ведення всієї документації. Також студенти мали змогу задати всі свої питання, які у них виникали у ході зустрічі та винесли для себе дуже багато цікавої, нової та корисної для себе та своєї майбутньої сфери діяльності інформації.

Організаторами зустрічі були викладачі кафедри фінансів і кредиту доц. Марусяк Н. Л., доц. Марич М.Г., викладач Фахового коледжу ЧНУ ім. Ю. Федьковича Марич А. В.